Przewodnik po kurtkach męskich: kurtki pilotki!

2020-01-23
Przewodnik po kurtkach męskich: kurtki pilotki!

Kurtki pilotki to kolejne modele okryć wierzchnich, które w spadku, pozostawiły po sobie siły zbrojne. Historia tego modelu ściśle wiąże się z militariami i na zawsze odnalazł on swoje miejsce w cywilnej modzie, będąc jednocześnie nieodzowną częścią współczesnej nam popkultury i jej ikoną!

Kurtka pilotka- model skórzany, ściśle nawiązujący do stylizacji asów lotnictwa_Denley.pl

Ten pierwowzór kultowej bomberki, stworzono na potrzeby asów lotnictwa, dzielnie i odważnie szarżujących w podniebnych starciach podczas I Wojny Światowej. Skórzane kurtki miały chronić żołnierzy armii USA, przed przejmującym zimnem i wiatrami panującymi na wysokościach.

Dzięki pilotom uczestniczącym w kolejnej wojnie, a dumnie noszącym ulepszony model kurtki (kultowy G1) również na co dzień – kurtki pilotki stały się swoistym symbolem honoru, przygody i wyjątkowego, bardzo męskiego stylu. Do ich gigantycznej popularności przyczyniły się w latach 80-tych hollywoodzkie produkcje – o bohaterskich wyczynach lotników. Od tego czasu lotnicze kurtki, tak samo jak okulary Aviatory, stały się supermodne na całym świecie i każdy chciał je mieć.

Istniało kilka kultowych modeli pilotek, a dziś, ich najważniejsze cechy – można odnaleźć w okryciach wierzchnich charakterystycznych dla mody wielkomiejskiej. Sklep internetowy Denley.pl – posiada w swojej ofercie zarówno klasyczne męskie kurtki pilotki ze skóry, z ciepłym, wykładanym na zewnątrz kołnierzem, jak również modele materiałowe. Uniwersalne lub wzbogacone o tematyczne dodatki jak np. naszywki w militarnym klimacie albo o niebanalnym kroju, jednak zawsze nawiązującym do pierwowzoru. Wszystkie inspirowane są najsłynniejszymi modelami kurtek lotniczych.

Model kurtki pilotki o luźnym charakterze, idealny do noszenia na co dzień_Denley.pl

Cechy kurtki pilotki:

  • Charakterystyczna długość i ściągacze w pasie oraz na rękawach.
  • Koszulowy kołnierz, najczęściej z funkcją odpinania.
  • Nakładane kieszenie.

Kurtka pilotka idealnie sprawdza się wśród osób, którym bliski jest styl militarny. Śmiało można zestawiać ją z bojówkami. Kurtka ta jest jednak modelem o wiele bardziej wszechstronnym i doskonale koresponduje również ze stylizacjami casualowymi. Świetnie pasuje do jeansów, chinosów czy innych spodni z grubego materiału jak np. wełna lub sztruks. Można do niej włożyć golf, sweter V-neck, albo bawełnianą bluzę bez kaptura lub T-shirt. Na pewno jest to model dla mężczyzn o silnym charakterze i wyjątkowym wyczuciu stylu.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
pixel