Przewodnik po kurtkach męskich: jeansowa kurtka trucker!

2019-09-16
Przewodnik po kurtkach męskich: jeansowa kurtka trucker!

Denim nigdy nie wychodzi z mody, a w tym sezonie, na ulicach – mocno zaznaczy swoją obecność. Do ścisłego obiegu wraca bowiem hipsterska, jeansowa kurtka Trucker! 

jeansowa kurtka trucker
Jeansowa kurtka trucker – ikona! Denley.pl

Ocieplana męska kurtka jeansowa ma swoją historię! Ten ponadczasowy model nazywano początkowo Typem III, a jego powstanie było pokłosiem sukcesu pierwszej kurtki marki Levi (później Levi’s), która zadebiutowała ok 1880 roku.

Kultowa kurtka Trucker pojawiła się na rynku w latach 60-tych ubiegłego wieku i stała się ikoną wśród miłośników dżinsu w stylu vintage! Choć to paradoks! Bo celem jej istnienia była funkcja, a nie moda! Jednak nie zmienia to faktu, że natychmiast pokochali ją przedstawiciele rozmaitych kontrkultur Stanów Zjednoczonych Ameryki, działających w latach 60-tych i 70-tych. To byli hipisi, motocykliści, gwiazdy rocka i rzecz jasna – kierowcy ciężarówek. Dodatkowa możliwość personalizacji (hafty, naszywki, emblematy, przypinki) sprawiła, że kurtka Trucker stała się symbolem tego, czego się chce! Po prostu!

Dla kogo ocieplana jeansowa kurtka trucker?

Dla facetów bezkompromisowych! Zapewnia ona ciepło, bez przywiązywania wagi do reprezentowanego stylu, lekceważy konwenanse. Tego rodzaju kurtka nie musi być skrojona pod linijkę. Naszywki i łaty? Proszę bardzo! Brak rękawów i pozowanie na kamizelkę? Jak najbardziej! Z podszewką lub bez… Każdy jest w stanie znaleźć model wpisujący się we własny temperament! A Trucker to zawsze Trucker!

jeansowa kurtka trucker
Ten uniwersalny model fituje z większością miejskich stylizacji. Denley.pl

Charakterystyczne cechy! 

  • Ma tzw. przycięty krój, kończy się na wysokości talii (model pudełkowy).
  • Ma dość wąski krój. Jest to kurtka dopasowana, smukła, przylegająca do ciała.
  • Wykonana z wytrzymałego materiału.
  • Ma guziki na mankietach rękawów, na kieszeniach piersiowych ze spiczastymi klapami i na guziki jest zapinana.
  • Nakładane kieszenie piersiowe i dwie głębokie kieszenie wsuwane.
  • Zasadniczo ma dwa skośne, pionowe szwy w kształcie litery „V”, które biegną od kieszeni piersiowych wzdłuż talii.
  • Odporna na zabrudzenia.
  • Ciepła podszewka – najczęściej jest to jeansowa kurtka z podszewką ze sztucznego baranka i ma kołnierzyk obszyty pluszowym materiałem.

Warto pamiętać o tym, że choć omawiamy dziś praktyczną kurtkę Trucker z denimu – ona może mieć zupełnie inne, rozmaite odsłony. Dlatego może być wykonana np. ze sztruksu. Jednak nie materiał ma tu największe znaczenie! Kurtka ta wpisuje się w każdy styl i jest na każdą kieszeń. I to jest największy fenomen tego uniwersalnego modelu!

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2019
pixel