Prezent na roczek! Na co postawić?

2018-08-24
Prezent na roczek! Na co postawić?

Prezent na roczek to często zagwozdka dla gości małej solenizantki lub solenizanta, szczególnie jeśli nie ma się dzieci lub nie przebywa się na co dzień z danym maluchem. W takiej sytuacji najlepiej jest zapytać rodziców – co się przyda? Bo np. czwarty sorter klocków z kolei – może okazać się nie najlepszym wyborem i będzie kurzyć się na półce… Jeśli jednak mniej więcej wiesz, w jakiej kategorii szukać prezentu idealnego – z pewnością trafisz z podarunkiem!

Prezent na roczek – zabawki!

Realnie, rocznego malucha, najpewniej ucieszy jakaś zabawka, zsynchronizowana z etapem rozwoju. Nie trzeba koniecznie szukać fajnej rzeczy na regale pt. zabawki edukacyjne. Wszystkie zabawki, które można w jakiś sposób złożyć, rozłożyć, popchać, które jeżdżą, w które można się schować – są dla małego dziecka „edukacyjne”. Są szkraby, dla których najlepszą zabawką są garnki z kuchni własnej mamy i drewniane akcesoria kucharskie, więc nie ma się co spinać z alfabetem wypisanym na klocku z drewna ekologicznego Maluchowi, o ile jeszcze nie posiada – prawdziwą frajdę może sprawić jeździk, pchacz, bujak na biegunach, coś co można ciągnąć na sznurku – np. samochodzik, prosta układanka lub sorter, namiot albo tipi czy wieża z klocków. Dobrym pomysłem są też książeczki.

Prezent na roczek – ubrania!

Ubrania z pewnością bardziej ucieszą rodziców, ale w związku  z tym, że małe dziecko niesamowicie szybko rośnie – to wciąż jest na nie zapotrzebowanie, więc taki prezent na roczek jest bardzo praktyczny. Jeżeli planujesz kupić ubranka dla dziecka, to naprawdę warto skonsultować to z jego mamą lub tatą. Być może, na dany moment, bardziej potrzebne są koszulki dla dziecka, a spodni jest spory zapas? A może przydałby się dziecięcy dres czy kurtka? Do przegadania

Prezent na roczek – pamiątki!

Pamiątki mają szczególne znaczenie i choć dziecku na początku będą raczej obojętne, to gdy dorośnie – mogą stanowić dla niego ogromną wartość sentymentalną. To może być bransoletka dla dziewczynki z okolicznościowym grawerem na serduszku, łańcuszek, pudełko wspomnień, pozytywka, ręcznie wykonana kartka lub album. Warto pokombinować, bo taki prezent na roczek to wspaniała pamiątka.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2018
pixel