Plecak dla faceta. Hit czy kit?

2017-04-24
Plecak dla faceta. Hit czy kit?

Męski plecak! Noszony niemal do wszystkiego. Nawet do garnituru! To prawdziwy przełom jeśli chodzi o męskie trendy modowe. Plecaki, do tej pory kojarzone z turystyką, sportem i ewentualnie z uczniami podstawówek albo szkół średnich – całkiem niedawno weszły do gry w high-fashion. Mogłoby się wydawać, że będą jedynie kaprysem najsłynniejszych projektantów, a trend nie utrzyma się, a jednak nie! Co wizjonerzy to wizjonerzy! Teraz plecaki przenikają do streetwearu i casualu i ich pozycja wciąż rośnie. Bezdyskusyjnie jest to krok milowy w karierze tej jedynej w swoim rodzaju torby!

Jeszcze kilka lat temu, nie do pomyślenia było zestawianie smart-casualowej stylizacji z plecakiem. To prawie ten sam kaliber co skarpetki plus sandały. Giganci, którzy za nic mieli sobie modę i jakiekolwiek zasady – byli pod ostrzałem krytyki. Sytuacja odwróciła się jednak o 180 stopni. Nikogo już nie rażą dopasowane, beżowe spodnie chino, z marynarką, spod której wystaje sweterek V-neck i casualowa koszula, a do tego nic innego jak plecak! I to w roli głównej. Bo męskie plecaki są aktualnie świetnym i bardzo modnym dodatkiem do męskich stylizacji.

Jeśli chodzi o plecaki – wielu stylistów sypie sobie teraz głowę popiołem. Te wygodne, a jednocześnie niesamowicie praktyczne torby, przestały być domeną modowych ignorantów, sportowców i uczniów. Eleganckie modele śmiało można dziś zestawiać z marynarkami i mniej formalnymi garniturami i nie będzie to błędem. W casualu stawia się na stylowe, proste modele ze skóry, nierzadko dopasowane pod kolor męskiego obuwa. Takie, od których można odpiąć też ramiączka i nosić za uchwyt jak torbę. Słowem – wielofunkcyjne.

Cały czas, plecaki pozostają też świetnym nośnikiem podręcznych rzeczy i gadżetów dla młodzieży, podróżników, fanów stylu militarnego czy grunge, a także tych osób, które biegają na siłownię czy inne treningi.

Plecak zadowoli zarówno dandysa, biznesmena jak i sportowca. Wystarczy dobrać odpowiedni dla danego stylu ubierania i cieszyć się wygodą przenoszenia i praktycznością tej torby. Odpowiadając na pytanie tytułowe – zdecydowanie hit! A Ty się przekonasz?

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2017
pixel