Nieszczęśliwa miłość! Jak się odkochać?

2019-12-05
Nieszczęśliwa miłość! Jak się odkochać?

Fatalne zauroczenie, nieodwzajemnione uczucia, rozstanie, z którym trudno sobie poradzić. Ilu ludzi – tyle historii. Niestety relacje nie zawsze układają się bajkowo i zdarza się, że niektórych z nas dotyka tzw. nieszczęśliwa miłość. To wyjątkowo trudny i fatalny stan! Jedno z najboleśniejszych uczuć w życiu! Podpowiadamy – jak sobie z tym poradzić i jak się odkochać?!

jak się odkochaćMiłość o jakiej piszemy, czyli bez zaangażowania tej drugiej strony to uczucie tragiczne. Właściwie nie wiadomo – co w takiej sytuacji ze sobą zrobić!?

Jak się odkochać?

  • Jeśli uczucie do drugiej osoby nie było w 100% platoniczne i była między wami jakaś relacja czy więź – to najbardziej oczyszczająco działa konfrontacja. Nawet jeśli trudno jest się na nią zdobyć, to zderzenie swoich myśli i oczekiwań z uczuciami drugiej strony – nierzadko otwiera oczy. Pozwala zrozumieć motywacje, bez zbędnego wyobrażania sobie nie wiadomo czego. Czasem bywa tak, że po prostu spotykacie się w takich momentach życia, w których wejście lub trwanie w związku jest niesymetryczne i niemożliwe. Szczera rozmowa może pozwolić to zrozumieć i ułatwić pogodzenie się z sytuacją.
  • Choć to piekielnie trudne – postaraj się zaakceptować stan rzeczy i odpuścić. W przeciwnym razie wpadniesz w przepaść poczucia beznadziei. Nieszczęśliwa miłość wprost odbiera chęć do życia! Nie ma uniwersalnej metody na odkochanie się, ale jedno jest pewne – trzeba żyć dalej, najlepiej jak się potrafi!
  • Mówi się, że zagłuszając swoje uczucia, one wrócą ze zdwojoną siłą. Wypełniając sobie czas po kokardkę – i tak nie zapomnisz. W chwili słabości możesz się nawet rozsypać. Jednak mimo to, spróbuj przekierować swoje emocje na coś innego, niż skupianie się na własnym cierpieniu i bólu. Spotykaj się ze znajomymi, udzielaj się towarzysko, poświęcaj czas i energię tym, którzy ciebie potrzebują, wróć do dawno zapomnianego hobby, które sprawiało ci radość. To pomoże ci odzyskać kontrolę!
  • Choć czas leczy rany, to nie robiąc nic, tylko czekając – wydłużysz okres cierpienia. Daj sobie prawo do opłakania nieszczęśliwej miłości. Zwierz się komuś bliskiemu, albo skorzystaj z usług terapeuty. Opowiedz o swoich uczuciach, cierpieniach, frustracjach i tęsknocie. Po prostu – wyrzuć to z siebie. Dzięki temu pozbędziesz się nadmiaru emocji i będziesz mógł spojrzeć na sprawę z dystansem.
Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2019
pixel