Nie bądź dzban i ogarnij błędy modowe! 8 wpadek, których nie zaliczysz!

2018-12-13
Nie bądź dzban i ogarnij błędy modowe! 8 wpadek, których nie zaliczysz!

Błędy modowe zdarzają się niemal wszystkim! Jeśli nie wiesz jak się stylizować, by nie strzelić gafy – czytaj regularnie naszego bloga, z którego dowiesz się wszystkiego o modzie męskiej i… stosuj strategię uników! O skarpetach do sandałów nie będziemy prawić, bo to już chyba zbyt oczywisty uchyb, ale na liście dramatów jest jeszcze trochę pozycji…

dzban wpadki modoweBłędy modowe! 8 wpadek, których nie zaliczysz!
  1. Skarpety! Temat rzeka! Do laczek NIE – wiadomo. Ale uważaj też jaką parę zakładasz na stopy i w jakich okolicznościach! Przede wszystkim – nie dopuszcza się do użycia styranych skarpet – przetartych, dziurawych, wyblakłych i co gorsza – brudnych! Nigdy nie wiesz, kiedy trzeba będzie zdjąć buty… Kolejny temat to podział. Co innego skarpetki treningowe, co innego te, których używasz do stylizacji casualowych i formalnych. Białym skarpetkom do chinosów czy do spodni wizytowych – powiedz stanowcze NIE! Możesz wybierać wśród brązowych i czarnych klasyków, a jeśli lubisz ekspresję i podkreślanie stylu, osobowości – postaw na wyróżniające się kolor i wzory!
  2. Zbyt długie spodnie! Nie od dziś tłuczemy na tym blogu temat niedopasowanych ubrań. Za duże, za małe, za krótkie, za długie… brak skrojenia ciuchów na miarę pogrąża potencjalnie genialne stylówki! Workowate spodnie i zbyt długie nogawki optycznie skracają sylwetkę, sprawiają też wrażanie niechlujnego wyglądu!
  3. Za długie rękawy marynarki! Jak wyżej… Warto zapamiętać raz na zawsze! Rękawy marynarki powinny kończyć się tuż za kośćmi nadgarstków i odsłaniać mankiet koszuli. Poznaj: „5 prostych trików na to – jak dopasować marynarkę?”.
  4. Rozpięte guziki koszuli! Latem można pozwolić sobie na więcej. Szczególnie, jeśli zależy ci na casualowym look’u we włoskim stylu, gdzie koszula, dodatkowo, ma podwinięte rękawy. W chłodnych porach roku i w bardziej formalnych stylizacjach jest to jednak nie do przyjęcia. Jeśli decydujesz się na rozpięcie guzików koszuli – to może być to jeden lub maksymalnie dwa guziki!
  5. Obszerne koszule wpuszczone w spodnie! To nie te czasy, że nadmiar materiału wkłada się do spodni, a całość utrzymuje w ryzach pasem. Dziś stawia się na męskie koszule slim fit! Mają być dopasowane do sylwetki (ale nie obcisłe!)! Jeśli koszula zaprojektowana jest tak, że ma dłuższy tył to jednoznaczne, że ma być wypuszczona na zewnątrz.
  6. Zbyt krótki lub zbyt długi krawat. Ten pierwszy wygląda co najmniej śmiesznie. Ten drugi z kolei stwarza zagrożenie Możesz np. przytrzasnąć go drzwiami i skończyć tragicznie Prawidłowa długość kończy się na wysokości połowy klamry paska do spodni. Tip dodatkowy: krawat nie może przypominać stylem epoki lat 90-tych, a więc być zbyt szeroki. Teraz nosi się wąskie krawaty.
  7. Brudne buty! Największy błąd ever! Obuwie ma być czyste! (A ubrania wyprasowane…).
  8. Koszula z krótkim rękawem, albo kurtka sportowa do garnituru… nie! nie! nie! Odstępstwa w modzie są wskazane, ale bez przesady!
Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2018
pixel