Męskie skarpetki! Klasyczne czy kolorowe? Poznaj trendy!

2018-05-19
Męskie skarpetki! Klasyczne czy kolorowe? Poznaj trendy!

Męskie skarpetki! Mało istotny element garderoby, nie wart uwagi i zastanawiania! Błąd! Przecież skarpety mają bogatą historię! Kojarzą nam się z czarnymi, szarymi i grafitowymi dodatkami do outfitu, ewentualnie ze sportowymi stópkami, ale na rynku dostępne są coraz to nowe modele, o różnych wariantach kolorystycznych i ciekawym wzornictwie! Idealnie dobrane – mogą stanowić gwóźdź programu w przemyślanej, męskiej stylizacji!

Męskie skarpetki w grochy też mogą być fajne! Denley.pl

Historia skarpetek sięga aż starożytności! Wraz z powstaniem maszyn do produkcji ich losy ewoluowały i w XIX produkowano je już na dużą skalę, a do produkcji wykorzystywano bawełnę, jedwab i len. Najpopularniejsze modele dzisiaj to oczywiście skarpetki bawełniane, które nie tylko chronią stopę przed otarciami, ale też pozwalają jej oddychać. Ale męskie skarpetki pełnią nie tylko funkcje użytkowe. Już w XVI wieku kolorowe skarpety wieńczyły stylizacje, a w XVIII przyozdabiano je haftami! W połowie XX wieku, kolorowe skarpetki stały się synonimem awangardy, indywidualzimu i ten barwy dodatek do stylizacji sprawdza się do dziś!

Wyróżniający się biznesmeni, znane osoby występujące w programach telewizyjnych, Panowie Młodzi i ich drużbowie, hipsterzy i wszyscy faceci, którzy chcą wyróżniać się niebanalnym stylem – kochają skarpety kolorowe i w rozmaite wzory jak kropki, paski czy romby! A te szczególnie dobrze prezentują się spod modnych, podwiniętych do kostki spodni lub garnituru! Nie są już wyrazem ekstrawagancji, ale stylu, który można uprawiać na co dzień. Stają się równie powszechne, co klasyczne skarpetki męskie w kolorze białym i czarnym, czy tzw. stópki, preferowane przez zwolenników sportowych outfitów.

Męskie skarpetki! Kiedy postawić na kolor, a kiedy na klasykę?

Jeśli jesteś konsekwentny w budowaniu niebanalnego wizerunku – noś wyróżniające się skarpety, ale rób to z umiarem. Jeśli stylizacja zawiera w sobie więcej kolorowych elementów – uważaj żeby nie przesadzić. Oczywiście takie skarpety nie nadają się na bardzo oficjalne okoliczności, np. tam, gdzie obowiązuje dress code „black tie” czy „white tie”. Wtedy zdecydowanie lepiej będą pasować modele klasyczne, w neutralnych barwach.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2018
pixel