Na nerda czy na złodzieja cudzych dziewczyn? Jak nosić męski sweter szalowy?

2019-01-18
Na nerda czy na złodzieja cudzych dziewczyn? Jak nosić męski sweter szalowy?

Sweter szalowy, bo o nim mowa, nie jest łatwym przeciwnikiem do uwzględniania w stylizacjach, za to wartym zachodu! Bo który facet nie chciałby poczuć się jak sam James Bond?

Sweter szalowy sprawdza się w casualu i w stylu nieco bardziej formalnym.

Tak naprawdę męski sweter szalowy, wyróżniający się charakterystycznym kołnierzem, można nosić na wiele sposobów. Korespondują z nim zarówno jeansy, jak i spodnie wizytowe. Niezależnie z czym go połączysz – stosuj się do poniższych, podstawowych reguł, a z pewnością osiągniesz mocne, wizerunkowe uderzenie, godne szacunku Agenta 007!

Jak nosić męski sweter szalowy? 4 zasady! 

  1. DOPASOWANIE! Przede wszystkim warto wiedzieć, że tego typu swetry lepiej prezentują się na smukłych facetach, więc im bardziej zadbasz o zachowanie linii, tym lepiej będziesz wyglądać. Kołnierz szalowy dodaje bowiem trochę optycznej objętości. Dobrze dobrany sweter szalowy świetnie opina i podkreśla ramiona, kark i tors. Z kolei w zbyt dużym modelu będziesz wyglądać jak w płaszczu z wyłogami. Nie o to chodzi…
  2. A gdy już przy płaszczach jesteśmy… bezwzględnie zwracaj uwagę na długość! Podobnie jak w przypadku innych klasycznych swetrów – najlepiej jeśli i ten kończyć się będzie tuż za linią pasa!
  3. GUZIKI! Im wyżej zapięte, tym twój wygląd będzie bardziej formalny, fitujący nawet z krawatem. Rozpinając górny lub dolny guzik – będziesz wyglądać znacznie bardziej swobodnie. Możesz też nie zapinać ich wcale, wtedy jest pełen luz.
  4. Jeśli chodzi o spodnie, to przede wszystkim powinny być one w innym kolorze niż rozpinany sweter i założony pod niego T-shirt czy męska koszula. Mają kontrastować! Kołnierz w tym swetrze jest ciekawą opcją na jesień i zimę, bo można go podnieść gdy zrobi się zimno, ale przede wszystkim ma się wyróżniać!
męski sweter szalowy
Męski sweter szalowy równa się + 100% do wizerunku. Denley.pl
Z czym łączyć rozpinany sweter z kołnierzem szalowym?

W wydaniu casualowym najlepiej pasuje z jednokolorową, męską koszulką lub bluzką Henley. Będziesz wyglądać naprawdę stylowo!

Przeczytaj też: „8 powodów, dla których warto nosić bluzki Henley”.

Męska koszula bawełniana, w połączeniu ze swetrem szalowym – daje bardzo duże możliwości. Look idealny na biznesowy lunch osiągniesz uzupełniając stylizację modnym krawatem.

 

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2019
pixel