Na czym polega zasada trzech kolorów w stylizacji?

2020-05-25

Jeśli chodzi o najwłaściwszą kolorystykę kompletnej stylizacji – w modzie reguły panują różne. W związku z tym, że ubrania a to wpisują się w okoliczności, a to są sposobem indywidualnej kreacji, a koncepcje kolorystyczne są naprawdę rozmaite – bierzemy je jedynie pod uwagę! A ubieramy się tak, jak lubimy lub musimy, gdy dress code zobowiązuje. Jednak warto znać różne idee, które mogą być podpowiedzią do tworzenia własnego, unikalnego stylu. Wśród nich jest tzw. zasada trzech kolorów!

Na czym polega zasada trzech kolorów w modzie?

Nie trudno domyśleć się, że chodzi o łączenie trzech kolorów. Dlaczego trzy kolory są w sam raz? Cóż… warto odnieść się tu do starego porzekadła, które brzmi: „co za dużo – to niezdrowo”. I przenieść ideę tego starego powiedzonka na bardzo dosłowny grunt współczesnego lifestajlu.

Nie ma co polemizować bowiem z faktem, że jako społeczeństwo jesteśmy przebodźcowani! Nauka, praca, nowoczesne technologie… To wszystko sprawia, że nasze umysły są zmęczone, rozdrażnione i zestresowane. Między innymi właśnie dlatego, w swoich stylizacjach, warto dbać o to, by równoważyć nadmiar wrażeń, który nas otacza. Ubierać się w myśl kolorystycznego sensu. Raz – dla siebie samych. Dwa – dla tych, których codziennie spotykamy na drodze, co by nie siać w ich głowach zamętu odnośnie naszego wizerunku. Dzięki temu będziemy lepiej postrzegani przez innych. Nie chaotycznie, nie kiczowato, za to w stonowanym, dobrym guście. A zarazem nie będziemy dziwną, kolorową plamą, na tle przestrzeni, w której się znajdujemy. Oczywiście nie ma co potępiać łączenia więcej niż trzech kolorów, jednak trzeba wykazać się wyczuciem stylu, by nie wyglądać po prostu pstrokato. Trzy kolory w stylizacji są łatwym sposobem na tworzenie klasycznych stylizacji.

zasada trzech kolorów
Trzy kolory. Tak niewiele, a tak różnorodnie! Denley.pl

Tylko trzy kolory! 

Zasada trzech kolorów zakłada, że trzy kolory w stroju – w zupełności wystarczą! Polega ona na tym, aby ubierać się według klucza! W formule chodzi o to, by w stylizacjach łączyć kolor główny, kolor bazowy i kolor dodatkowy.

  • Kolor główny tym różni się od bazowego, że jest najbardziej wyrazisty i nadaje tonu czy charakteru całej stylówce.
  • Odcień bazowy – równoważy intensywność koloru głównego.
  • Kolor dodatkowy jest uzupełnieniem całości. Powinien kontrastować z resztą stroju.

Przeczytaj też: „Czym jest color blocking w modzie?”

Trzy kolory najlepsze dla nas samych najlepiej jest dobierać w myśl wskazówek, które mówią o łączeniu konkretnych rodzin kolorów z odcieniem naszej cery, kolorem oczu i włosów. Na naszym blogu modowym znajdziecie mnóstwo porad w tym zakresie, wystarczy użyć lupki i wpisać interesujący was temat. Zaś liczne inspiracje dotyczące łączenia kolorów znajdziesz na stronie naszego sklepu online z najmodniejszą odzieżą męską. Zajrzyj do lookbooka lub na Instagram!

Pokaż więcej wpisów z Maj 2020
pixel