Must have na zimę: sweter z kominem!

2018-11-14
Must have na zimę: sweter z kominem!

Męski sweter z kominem! To must have nadchodzącej zimy, równie praktyczny co męska bluza z kominem. Jak nie bardziej!

Swetry ogrzewają ludzi już od około 2 tysięcy lat i początkowo miały za zadanie ochraniać przed żywiołami. Dlatego nosili je rybacy, rolnicy, a później wojskowi, dzięki czemu ten element odzieży znacznie zyskał na popularności. Dziś modne męskie swetry są podstawą garderoby stylowych facetów.

sweter z kominem
Męski sweter z kominem Denley.pl

Miarą dobrego swetra jest rodzaj dzianiny, z której jest wykonany, odpowiednie dopasowanie rękawów, ramion i talii, brak logotypu (lub logo subtelne), a także klasyczny, funkcjonalny krój.

Sweter można definiować na wiele sposobów. Cechami, krojem, stylem, wzorem lub wspominanym już typem materiału. Wśród licznych modeli znajduje się męski sweter z kominem, który jest nowoczesny, a wywodzi się od wojskowych piechurów amerykańskich. Wyróżnia się on tym, że posiada obszerny kołnierz, którego przednia część krzyżuje się najczęściej na wzór litery V. Czasem taki komin ozdobiony jest też interesującymi i praktycznymi guzikami lub innymi zapięciami.

Jak dopasować sweter z kominem?
  • Jak w każdym przypadku – rąbek swetra powinien zachodzić na pasek lub kończyć się tuż pod nim.
  • Szew na ramieniu powinien znajdować się tam, gdzie kończy się kość ramienna.
  • Rękawy powinny kończyć się u podstawy kciuka jeśli są noszone samodzielnie.
  • Jeśli chodzi o doskonałe dopasowanie do sylwetki, to sweter powinien dawać ci tyle swobody, że przy skręcaniu ciała w jedną i drugą stronę – będziesz odczuwać komfort.
  • Komin ma znaczenie! Podobnie jak w przypadku swetra z golfem – i ten z obszernym kołnierzem zalecany jest raczej facetom ze smukłą szyją. Wówczas nie zaburzy on proporcji sylwetki.

Wkładany przez głowę sweter gwarantuje mężczyźnie komfort cieplny, stanowi też idealny element przy ubieraniu warstwowym. Model z kominem, czyli „chimney collar” spełnia jednak dodatkowe funkcje. Skutecznie chroni kark przed chłodem i wiatrem, a jednocześnie zapewnia facetowi niebanalny wygląd!

Kiedy i Z czym nosić sweter z obszernym kołnierzem?

Będzie on korespondować ze spodniami jeansowymi i z kultowymi, casualowymi chinosami. Świetnie będzie prezentować się pod płaszczem! Sprawdzi się w stylizacjach codziennych, stworzonych w myśl sportowej elegancji. Idealny do szkoły, pracy, na wypad do kina, randkę i spacer.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2018
pixel