Monochromatyczne stylówki, czyli jak nosić monokolor?

2018-11-20
Monochromatyczne stylówki, czyli jak nosić monokolor?

Monochromatyczne stylówki to świetna opcja dla facetów, którzy na co dzień nie mają chęci na to, by jakoś szczególnie kombinować ze swoim wyglądem i chcą wyglądać modnie, ale… w możliwie najprostszy sposób!

Męskie stylówki w jednym kolorze. Jak to się robi?
Denimowy total look.

Jednobarwne, monochromatyczne stylizacje można stworzyć właściwie na bazie wszystkich możliwych kolorów. O tej porze roku świetnie sprawdza się czerń, granat i wszelkie barwy ziemi, jak beże, zielenie, szarości. Można też zaszaleć – postawić na czerwień czy trochę subtelniejsze bordo, albo np. na intensywny kolor miodowy. W takiej mono-stylizacji nikt nie przejdzie obok ciebie obojętnie!

Co do zasady – chłodne i ciepłe kolory dobiera się pod dany (zimny / ciepły) typ urody, dzięki czemu facet wygląda przystojniej…

To na co szczególnie warto jest zwrócić uwagę to rodzaje tkanin, z których składają się poszczególne elementy garderoby. Jeśli różnią się od siebie typem czy choćby fakturą – to idealnie! Nie będziesz wyglądać jak „ołówek” i nie „zleją się” te ubrania w jedną całość, przypominającą kombinezon.

Jak złamać monochromatyczność? A na przykład jakimś interesującym akcesorium, które nie tylko podkreśli stylizację, ale też może być tym, co na jej tle najbardziej się wyróżnia. Krótko mówiąc – jeśli chcesz pochwalić się nową torbą czy butami, albo czapką lub wytwornym szalem – daj tym rzeczom odznaczyć się na tle całego twojego outfitu

Oczywiście monochromatyczność nie oznacza wcale, że dozwolony jest jeden jedyny kolor, a tylko dodatki mają prawo wyróżniać od reszty. Nie! Istotna w tworzeniu takich stylówek jest skala odcieni! Jeden kolor w różnych odcieniach może sporo namieszać, a jednocześnie cały look będzie wyglądać spójnie i stylowo. I co najważniejsze! To jest mega proste! Niezależnie czy postawisz na streetwearowe, casualowe czy typowo eleganckie męskie ubrania – bez większego wysiłku będziesz wyglądać świetnie w monochromie!

Przeczytaj też: „Black power! Ubierz się na czarno!”.

stylówki monochromatyczne

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2018
pixel