Modny look na wieczór. Jak ubrać się na imprezę?

Modny look na wieczór. Jak ubrać się na imprezę?

Modny look na wieczór. Jak ubrać się na imprezę?

Klasy się nie miewa, a mężczyzną z klasą się jest a nie bywa. Właśnie dlatego tak ważne jest, żeby dobrze wyglądać nie tylko w pracy, ale również i po godzinach. Klasa to przy tym nie tyle pokazywanie drogich ubrań czy silenie się za każdym razem na elegancję. To raczej wypracowanie własnego stylu, który pozwala wyglądać świetnie zawsze, niezależnie od okoliczności.

O ile w pracy zasady ubioru są często z góry narzucone, a w dodatku trzeba szukać złotego środka między wygodą a dobrym wyglądem, to po godzinach można pozwolić sobie na znacznie więcej. Mimo wszystko jednak przy tych mniej formalnych okazjach warto przestrzegać kilku zasad.

Wieczór poza domem to pojęcie bardzo szerokie. Mieści się w nim tak samo wyjście do kina, restauracji, spotkanie ze znajomymi w klubie, ale i pobyt w elegantszym lokalu z muzyką graną na żywo. Każde z tych wyjść rządzi się swoimi prawami i dobrze jest zastanowić się na perfekcyjnym outfitem na każdą z tych okazji.

Jak się ubierać na rodzinne spotkania?
Jak się ubierać na rodzinne spotkania?

Najmniej formalne są wyjścia do klubu ze znajomymi albo wieczorny seans w kinie. W takich sytuacjach dobrze sprawdza się zestaw longsleeve plus klasyczne jeansy w ciemnym kolorze. Warto jednak połączyć też luz z elegancją, zwłaszcza, jeśli w spotkaniu uczestniczyć będą również kobiety. Koszulkę z długim rękawem można wtedy zastąpić modną koszulą męską z nieformalnym kołnierzykiem albo uzupełnić look o casualową marynarkę. Ważne jednak jest zachowanie odpowiednich proporcji. Stylizacja powinna być nonszalancka, wyglądać naturalnie, nie może być zbyt sztywna. Sprawdzone zestawy to nieformalna koszula w kratę vichy z marynarką i jeansami albo longsleeve czy T-shirt (gładki lub z nadrukiem) z marynarką i jeansami. Warto postawić też na żywe, wyraziste kolory. Czerwona, gładka koszulka męska znakomicie ożywi nawet klasyczny look i doda mu energii.

Można też iść w nieco innym kierunku i wprowadzić do stylizacji rockową nutę. Jeansy i T-shirt w takim wypadku świetnie prezentują się z wygodnymi sneakersami, a look można uzupełnić kraciastą koszulą flanelową.

Hitem na wieczór mogą też okazać się wszelkie zadziorne printy, detale z ekoskóry i oryginalne zdobienia. O ile jednak warto eksperymentować, to dobrze z tymi eksperymentami mimo wszystko nie przesadzić. Jeśli w stylizacji znajdzie się coś połyskliwego, warto zrównoważyć look matowymi elementami. Minimalistyczne stylizacje z kolei można skutecznie podkręcić dodatkami. Mile widziane są kolorowe buty albo szal, który można nonszalancko owinąć wokół szyi.

Jak się ubierać na rodzinne spotkania?

Wieczorową porą znakomicie sprawdza się biała koszula męska. Wystarczy poluźnić w niej kołnierzyk albo podwinąć rękawy, by uzyskać naturalny, niewymuszony look. Ciekawie wypada zawsze zestawienie jej z kurtką skórzaną albo modną bomberką czy po prostu casualową marynarką i spodniami.

Planując wyjście na kolację do restauracji czy do eleganckiego klubu z muzyką graną na żywo, wskazane są już zdecydowanie elegantsze zestawy. Zamiast jednak sięgać po garnitur, dobrze jest zastanowić się nad odpowiednim zestawem koordynowanym. Również pojawiają się w nim marynarka i elegantsze spodnie, ale mają kontrastowe kolory. Niezawodne są zestawy z ciemną marynarką i jasnymi spodniami. Można też poeksperymentować z wzorami. Zazwyczaj wystarczy wybrać modną marynarkę męską w prążki czy kratę, by stylowo ożywić look i dodać mu wyrazistości. Naturalnym dopełnieniem takich stylizacji są koszule z długim rękawem, ale można też wybrać do nich miękki, dopasowany golf. Dodatki w takich outfitach również mają znaczenie. Z butów najlepsze są elegantsze półbuty albo modne sztyblety. Uroku marynarce z kolei doda piękna, wzorzysta poszetka.

Świetna stylizacja na wieczór to jednak nie tylko znajomość trendów połączona z poszukiwaniem złotego środka między wygodą, prostotą i oryginalnością. By wyglądać naprawdę dobrze, trzeba przede wszystkim znać swoje mocne i słabe strony. Chcąc zabłysnąć wieczorem, najlepiej jest stawiać na te najbardziej twarzowe kolory, odpowiednie fasony i ubrania, w których nie tylko wyglądamy, ale przede wszystkim czujemy się naprawdę dobrze niezależnie od sytuacji.

Jak się ubierać na rodzinne spotkania?
Jak się ubierać na rodzinne spotkania?
pixel