7608

Jak się ubierać na rodzinne spotkania?

Jak się ubierać na rodzinne spotkania?

28. Jak się ubierać na rodzinne spotkania?

Święta, rodzinne spotkania i obiady rządzą się swoimi prawami. Chociaż jednak dotyczą prywatnego życia, to również wiążą się z nimi pewne zasady, których warto przestrzegać, by zawsze robić na najbliższych pozytywne wrażenie. Te reguły dotyczą tak samo sposobu zachowania, jak również i ubrania. To drugie jest przy tym szczególnie ważne, kiedy w grę wchodzi poznawanie nowych osób.

O odpowiedni outfit warto zadbać przede wszystkim w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Wigilijna kolacja w niewielkim rodzinnym gronie czy świąteczny obiad nie są spotkaniem biznesowym, ale mimo wszystko warto przy ich okazji sięgnąć po garnitur męski. Zdecydowanie najlepiej sprawdzają się kolory ciemne, eleganckie i ponadczasowe jak np. granat czy odcienie szarości. Jeśli zaś garnitur to obowiązkowo również elegancka koszula męska z krawatem lub muchą. Koszula z długim rękawem może być biała, ale świetnie przy takich okazjach spiszą się też modele w innych, jasnych kolorach albo w subtelne wzory. Na więcej swobody można pozwolić już sobie przy wyborze krawata czy muchy. Mogą być kolorowe albo we wzory. Można też poeksperymentować z materiałami. Aksamitna mucha albo jedwabny krawat świetnie pasują do garnituru. Z kolei krawaty z dzianiny czy wełny fantastycznie zgrają się ze garnitur męski. Zdecydowanie najlepiej sprawdzają się kolory ciemnswetrem.

Wdzięcznym dodatkiem, który świetnie ożywi świąteczny look, a stylizacji doda bardziej indywidualny rys, będzie poszetka w brustaszy. Do kompletu wystarczy już tylko dobrać eleganckie buty, a na wierzch wybrać ciepły, elegancki płaszcz.

By jednak zrobić pozytywne wrażenie, można sobie pozwolić również na nieco więcej luzu. W przypadku spotkań w niewielkim rodzinnym gronie, warto mimo wszystko postawić na wygodę i połączyć ją z elegancją i prostotą. Elegancką marynarkę, która usztywnia ruchy można zastąpić swetrem w serek albo kardiganem. Sprawdzi się także ciepły, dobrze dopasowany golf. Spodnie garniturowe również można zamienić na mniej formalne chinosy, a nawet wybrać jeszcze bardziej swobodne spodnie jeansowe w czarnym kolorze. W takich stylizacjach warto jednak pamiętać, żeby nie przesadzić z mocnymi kolorami albo ilością dodatków. Również ten swobodny look na Święta powinien być klasyczny, stonowany, elegancki.

Jak się ubierać na rodzinne spotkania?
Jak się ubierać na rodzinne spotkania?

Przy okazji innych, rodzinnych spotkań, ubiór trzeba dopasować już nie tylko w zależności od pory roku, ale i okazji. Na uroczysty obiad w restauracji jedynym słusznym wyborem pozostaje garnitur. Jeśli zas spotkanie ma mniej formalny charakter, mile widziane są wszelkie zestawy koordynowane. W takich outfitach marynarkę zestawia się ze spodniami w kontrastowym kolorze. Bardzo elegancko wygląda przede wszystkim zestaw spodnie chino i modna marynarka męska. Z kolorów warto postawić na klasykę i mieszać np. granat z szarościami. Znakomicie przy takich okazjach sprawdzają się też beże i odcienie niebieskiego.

Koszula z długim rękawem, niezależnie czy do garnituru czy do zestawu koordynowanego, nie musi być koniecznie biała. Zamiast tej najbardziej formalnej można stawiać na kolory i wzory. Przy wszelkich rodzinnych spotkaniach znakomicie sprawdzają się koszule błękitne, można docenić modele beżowe, szare albo postawić na wzory, jak np. drobna kratka vichy czy prążki. W takich zestawach niezmiernie istotne są dodatki. Nawet stonowane zestawy stają się niepowtarzalne, jeśli mają dobrane odpowiedni krawat i poszetkę. Najlepsze są te kolorowe, wzorzyste, które jedynie nawiązują kolorami do koszuli, krawata i marynarki. Można też zrezygnować z krawatu, a kołnierzyk przy koszuli delikatnie poluźnić.

W cieplejsze dni w roku mile widziane są jeszcze mniej formalne, luźniejsze, smart casualowe outfity. Nawet jednak przy takich zestawach nie powinno zapominać się o elegancji. Dobry wybór to np. koszulka polo zestawiona ze spodniami typu chino albo klasycznymi jeansami i mokasynami.

Tradycjonaliści, którzy niezależnie od pory roku wybierają koszulę z długim rękawem, mogą zestawić ją z chinosami, lekko podwinąć w niej rękawy i zrezygnować z marynarki i krawata.

Jak się ubierać na rodzinne spotkania?
Jak się ubierać na rodzinne spotkania?
pixel