Męskie brwi! Po co i jak regulować?

2018-01-22
Męskie brwi! Po co i jak regulować?

W naszym cyklu groomingowym, mogliście już przeczytać o tym, jak rozprawić się ze zbędnym owłosieniem, a dziś rozwijamy temat tego, co jest widoczne jest już na pierwszy rzut oka. Chodzi o męskie brwi!

Przede wszystkim dbanie o nie, to nie jest oznaka zniewieściałości! Wręcz przeciwnie! Regulacja brwi świadczy o tym, że facet dba o siebie w dojrzały sposób. I nie chodzi tylko o to, że pozbywa się problemu z monobrwią (inaczej: dwie zrastające się brwi) czy nadmiernie długich lub gęstych włosów zwanych popularnie krzakami

Odpowiednio wyregulowane męskie brwi to ważny element wyglądu, który wpływa na całościowy odbiór danej osoby przez innych. Nic dzisiaj nie jest równie istotne jak odpowiednia autoprezentacja, a regulacja łuku brwiowego to u zadbanych u facetów wręcz standard. Okazuje się, że dzięki takiemu prostemu zabiegowi męskie oko staje się bardziej wyraziste, a co za tym idzie – twarz wygląda łagodniej i młodziej.

Co istotne! Regulacja brwi u mężczyzn to nic trudnego, bo istota polega na tym – żeby nie przesadzić. Nie trzeba tu gonić za trendami, nadawać łukom brwiowym niesamowitych kształtów. Wystarczy nad nimi… zapanować! Tutaj ważny jest umiar i wdrażanie jedynie podstawowych korekt.

Jak regulować męskie brwi?

  • Najczęstszym problemem są wspomniane już brwi zrastające. W tym wypadku wystarczy wyrwać pęsetą całe owłosienie, które znajduje się u nasady nosa.
  • Wystające, sterczące i długie włoski można okiełznać małymi nożyczkami przycianając je.
  • Minimalnie możesz też skorygować wygląd powieki, pozbywając się nadmiaru włosów pod łukiem brwiowym – ale wyrywaj tylko te umiejscowione najniżej.

Dobrym pomysłem jest również wizyta u kosmetyczki. Jeśli jeszcze nigdy nie porywałeś się na samodzielną regulację brwi – specjalistka, swoją pewną ręką, zrobi to za ciebie. Dzięki takiej wizycie, lub choćby konsultacji – krok po kroku dowiesz się, gdzie konkretnie „skubać” i przycinać, by znacznie poprawić swój wygląd. A właściwie poczujesz efekt profesjonalnej stylizacji na własnej skórze, bo choć zabieg jest prosty, to jednak mało przyjemny

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2018
pixel