Męska szafa kapsułowa. Jak ją wypełnić?

2018-03-16
Męska szafa kapsułowa. Jak ją wypełnić?

Szafa kapsułowa to nic innego jak garderoba złożona z odzieży ponadczasowej, uniwersalnej i w komplementarnych względem siebie kolorach i krojach. To zestaw odzieży dla stylowego minimalisty, który nie lubi wydatkować energii na tak przyziemne sprawy jak moda.

Szafa kapsułowa. Dlaczego to świetne rozwiązanie dla facetów?

  • Po pierwsze – jeśli na 100% wejdziesz w to rozwiązanie – istnieje duża szansa, że szybko i świadomie wypracujesz swój indywidualny, męski styl.
  • Po drugie – zaoszczędzisz na czasie i zyskasz energię do pracy na sukces. Prawdopodobnie najsłynniejszym posiadaczem „capsule wardrobe” jest Mark Zuckerberg, którego image kojarzymy z jeansami i szarym T-shirtem, z kolei Steve Jobs chodził w denimach i golfie. Również przedstawiciele różnych zawodów mają często konkretne zestawy ciuchów i nie kombinują z wyglądem. Np. dla prawników charakterystyczna jest koszula i garnitur. To w większości z takich ubrań składa się ich szafa i każdego ranka nie muszą oni zastanawiać się – co na siebie włożyć? Jednak to opcja nie tylko dla grup zawodowych. Może wykorzystać ją każdy praktyczny facet, który od pogoni za trendami woli modę we własnym wydaniu klasycznym, hipsterskim czy innym.
  • Zaoszczędzisz też miejsce, uporządkujesz przestrzeń, nie będziesz musiał zawracać sobie głowy trendami.
  • Dobierzesz sobie zestaw ciuchów na każdą okazję, ale tylko takich, w których czujesz się i wyglądasz naprawdę dobrze!

Szafa kapsułowa – krok po kroku.

  • Na początek – pozbądź się wszystkich ubrań, których nie nosisz, które przydadzą się na później, które w twoim mniemaniu wrócą do łask gdy schudniesz, czy wyrzeźbisz klatę. Zostaw tylko swoje ulubione i wykorzystywane ciuchy i akcesoria i zbuduj wokół nich swoją garderobę.
  • Możesz skorzystać z mnóstwa porad, które znajdziesz na tym blogu i dopasować ubrania do sylwetki, a także twojego lifestylu. Jeśli masz z tym kłopot – skorzystaj z porad stylisty. Taka inwestycja zwróci ci się z nawiązką, gdy tylko zorientujesz się, że twój nowy look to power look!
  • Zaopatrz swoją garderobę w odzież, która współgra ze sobą kolorystycznie, której elementy można łączyć na wiele sposobów i tworzyć z nich różne kombinacje outfitów.
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2018
pixel