Marynarka w kratkę. Dlaczego warto ją mieć?

2018-03-19
Marynarka w kratkę. Dlaczego warto ją mieć?

Marynarka w kratkę windowpane to jeden z wiodących trendów tej wiosny! Skąd nazwa? Otóż wzór stworzony jest z cienkich, subtelnych linii przecinających się w taki sposób, że okienka są równe i tworzą duże lub nawet bardzo duże kwadraty, które przypominają okienka (z ang. windows).

Casualowe ubrania w taką regularną, najprostszą, a jednocześnie wyjątkowo efektowną kratę to nie tylko marynarki. Motyw ten można odnaleźć na koszulach męskich, eleganckich kamizelkach, spodniach, płaszczach, a nawet garniturach! Choć wzór jest delikatny, to jest on opcją raczej dla odważnych facetów, którzy pewni są swojego stylu. Niektórzy mogą nawet zestawiać ze sobą ubrania w kratę „z innej parafii” pod warunkiem, że jej skala będzie ta sama na każdej z rzeczy.

Dla jednych marynarka w kratkę windowpane, dla innych zestaw garniturowy! Deney.pl

Marynarka w kratę windowpane. Dlaczego warto ją mieć?

  • Sprawdź hashtag #windowpane na Instagramie. Szybko zauważysz, że w takiej marynarce wygląda się po prostu trochę inaczej. Dzięki specyficznej kratce można naprawdę wyróżnić się z tłumu, wnieść w każdą przestrzeń prawdziwy powiew świeżości.
  • Postaw na tę marynarkę jeśli zależy ci na eleganckim, wyrazistym imażu. Ten doda ci jeszcze więcej pewności siebie!
  • Kratka w innym odcieniu niż marynarka nadaje fajnego kontrastu. Zestawiając ją z koszulą (w odcieniu kratki) będzie widać, że jesteś indywidualistą, który ma wyczucie stylu.
  • Choć wzór windowpane jest teraz w trendach – to jest on jednocześnie mega uniwersalny i wszechstronny. Aż trudno uwierzyć, że zdarza mu się wypaść z obiegu… Pasuje do różnych ubrań, dzięki czemu nie ma opcji, że wkładając marynarkę w kratkę do jeansów czy chinosów – zaliczysz modową wpadkę. Windowpane to pod tym względem jeden z najbezpieczniejszych motywów.
  • Ponadto koresponduje z różnymi typami męskich sylwetek, dodaje im smukłości.
  • Marynarka lub garnitur w kratkę windowpane nadaje się do biura i na spotkania biznesowe, bo świetnie wpisuje się w business casual. Pasuje też na uczelnię, a nawet na ślub kumpla.
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2018
pixel