Kupno sukienki przez internet - jak zmierzyć sukienkę?

2022-08-22
Kupno sukienki przez internet - jak zmierzyć sukienkę?

Kupno sukienki przez internet wbrew pozorom wcale może nie być takie proste. Choć wydawałoby się, że z sukienką będzie dużo łatwiej, niż na przykład ze spodniami, gdzie ważny jest obwód pasa, szerokość w biodrach, w udach, a także długość nogawek. W przypadku sukienek najważniejsze parametry do pomiaru to szerokość w biuście, ewentualnie pod biustem oraz w biodrach, no i oczywiście długość, którą należy dostosować do sylwetki i swojego wzrostu. Jak zmierzyć wymiary sukienki, aby zawsze trafiać z jej wyborem za pierwszym razem? Jak zmierzyć długość sukienki, aby była pewność, że na Ciebie pasuje? Chwyć centymetr w dłoń i naucz się tego razem z nami.

Jak zmierzyć wymiary sukienki?

Sukienkę można zmierzyć tak naprawdę na dwa sposoby, albo mając ją na sobie, za pomocą miary krawieckiej można ściągnąć wymiary z własnej sylwetki, albo rozkładając sukienkę na płasko. Tylko jak zmierzyć sukienkę na płasko? Przede wszystkim rozłóż ją na gładkiej powierzchni, na stole, blacie, niezaścielonym łóżku albo nawet na podłodze. Następnie weź centymetr i za jego pomocą zbierz następujące wymiary: obwód talii (jeśli sukienka ma gumkę wówczas warto zebrać dwa wymiary, ten gdy gumka jest ściągnięta i maksymalnie rozciągnięta), obwód pod biustem, w biuście, w biodrach oraz długość sukienki od ramion do całego dołu. Jeśli sukienka posiada rękawy, możesz także zmierzyć długość rękawa oraz jego szerokość w obwodzie.

Jak zmierzyć sukienkę - na płasko czy na modelu?

Na pytanie jak mierzyć sukienkę na płasko oraz na modelu odpowiedź została udzielona w akapicie powyżej. Zastanówmy się jednak, który sposób jest lepszy i bardziej precyzyjny. Wszystko zależy od tego, czy chcesz zakupić sukienkę o podobnych wymiarach, jaką już posiadasz w swojej garderobie (wówczas warto mierzyć ją na płasko), czy taką, która będzie idealnie dopasowana do Twojej figury (wówczas najlepiej mierzyć ją na sobie). Zastanów się dobrze, która opcja bardziej Ci odpowiada i słuchaj własnej intuicji.

Jak zmierzyć długość całkowitą sukienki?

Nie oszukujmy się, wszelkie sukienki damskie wybieramy najczęściej zaczynając od zdecydowania o ich długości. Nosząc sukienki sama wiesz najlepiej, w jakich długościach czujesz się najlepiej, czy czujesz się komfortowo odsłaniając nogi, czy wolisz je zakrywać. Być może najbardziej odpowiada Ci długość do kolan, a może wolisz kolana całkowicie zasłaniać i nosić sukienki do połowy łydki? Mnóstwo kobiet najbardziej kobieco czuje się w sukienkach maksi, gdy inne z kolei noszą tylko i wyłącznie mini i to jeszcze najlepiej jak najbardziej dopasowane do ciała. Pamiętaj, że wybór sukienek na rynku oraz na Denley.pl jest tak duży, że każda kobieta na pewno znajdzie coś dla siebie. Noś takie sukienki, w których Ty sobie podobasz się najbardziej i czuj się kobieco i dobrze.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2022
pixel