Kupno sukienki przez internet - jak zmierzyć sukienkę?

2022-01-03
Kupno sukienki przez internet - jak zmierzyć sukienkę?

Myślisz, że sukienka to taki rodzaj ubioru, którego nie da się efektywnie kupić przez internet? Jesteś jedną z tych kobiet, które sukienkę zawsze muszą przymierzyć przed zakupem, w innym wypadku masz wiele obaw o to, czy dany krój, model i fason będzie odpowiedni dla Ciebie i będzie dobrze prezentował się na Twojej sylwetce? Zastanawiasz się jak zmierzyć wymiary sukienki w taki sposób, aby idealnie dopasować ją do Twojej sylwetki? Chcesz się dowiedzieć, jak zmierzyć długość sukienki oraz jej wymiary w biuście i pasie? Jeśli tak, poniższy poradnik jest dla Ciebie.

Jak zmierzyć wymiary sukienki?

Od czego zacząć mierzenie wymiarów sukienki przed jej zakupem przez internet? Co jest najważniejsze? Obwód w talii? Długość? Obwód bioder? A może szerokość w ramionach? Czy ważniejszy jest wymiar szerokości biustu, czy ilość centymetrów pod biustem? Na co zwrócić największą uwagę, aby zakupy były udane? Czy mierzyć także długość rękawa? A może również jego szerokość u podstawy przy ramieniu? Pytania tego typu można mnożyć, ale pora znaleźć na nie satysfakcjonujące odpowiedzi. Przede wszystkim należy pamiętać, że sukienkę najlepiej mierzyć na płasko. Zatem, jeśli zastanawiasz się nad kupnem jakiegoś fasonu sukienki przez internet, a podobną tego typu masz w swojej szafie, wystarczy, że ją dobrze zmierzysz i wybierzesz tę o podobnych parametrach. Oczywiście ta zasada ma rację bytu tylko wtedy, jeśli posiadana sukienka leży na Tobie idealnie.

Jak zmierzyć sukienkę na płasko? Rozłóż ją na równej, twardej powierzchni, najlepiej na podłodze, stole albo łóżku. Następnie użyj miary krawieckiej, idealny będzie popularny centymetr, każda kobieta ma go w domu, często można je znaleźć także w zestawach z przyborami do szycia. Rozłóż sukienkę i ponaciągaj z każdej strony. Ważne są cztery kluczowe wymiary: obwód w biuście, obwód w talii, obwód w biodrach oraz długość. Jak zmierzyć poszczególne z nich?

  1. Obwód w biuście
    gdy sukienka jest rozłożona na płasko zmierz jej szerokość od jednej pachy, do drugiej. Następnie pomnóż pomiar razy dwa i voila! Wymiar obwodu w biuście gotowy.

  2. Obwód w talii
    sprawa jest prosta, gdy sukienka jest przecinana w pasie, wówczas wystarczy ją zmierzyć w miejscu przecięcia. A jak to zrobić w innym wypadku? Znajdź najwęższe miejsce w okolicach talii sukienki, nieco poniżej pomiaru obwodu biustu. Zmierz tę szerokość i również pomnóż razy dwa, aby uzyskać wymiar obwodu w pasie.

  3. Obwód w biodrach
    to pomiar nieco poniżej pasa, aby dobrze znaleźć to miejsce warto najpierw założyć na siebie sukienkę i sprawdzić, w którym miejscu opina się ona na biodrach, tak w połowie uda. Nie ma takiej możliwości? Wówczas należy znaleźć najszersze miejsce poniżej talii. Jeśli natomiast sukienka jest rozkloszowana, jest to pomiar około piętnaście centymetrów poniżej pasa. Pobrane dane również należy pomnożyć razy dwa.

  4. Długość bardzo łatwo ją zmierzyć, należy zwymiarować sukienkę od górnej części ramion przy dekolcie, po najdłuższy fragment na dole. Tutaj nie trzeba mnożyć, uzyskany wymiar jest wymiarem długości sukienki. Pamiętaj, aby robić to na płasko, a nie gdy masz sukienkę na sobie.

Jak zmierzyć sukienkę - na płasko czy na modelu?

Mierzeniu sukienki na płasko jest zdecydowanie bardziej dokładne. Oczywiście możesz spróbować zmierzyć ją gdy na przykład wisi na manekinie lub gdy Ty, lub inna osoba macie ją na sobie, ale wówczas pomiar może nie być idealny. Gdy sukienkę lub inne ubranie mierzy się mając ją na sobie, wówczas różne wypukłości naszego ciała mogą zaburzyć pomiar. Bierz pod uwagę także biustonosz, który może nieco powiększyć pomiar w biuście i tym podobne kwestie. Może to mieć znaczenie przy wielu pomiarach, dlatego zawsze powinno się mierzyć odzież na płasko.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2022
pixel