Kultowe horrory na Halloween 2019!

2019-10-29
Kultowe horrory na Halloween 2019!

Jeśli nie w głowie ci przebieranki i nie wybierasz się w tym roku na żadną mroczną imprezę, za to wolisz posiedzieć w domu lub spotkać się ze znajomymi, którzy nie przystylują na zombie – postaw lub postawcie na kino domowe! 31 październik to najbardziej odpowiedni dzień w roku na zapodanie sobie dużej ilości popcornu i brutalnych doznań! O ile masz mocne nerwy! Przedstawiamy listę, na której znajdują się najlepsze horrory na Halloween 2019! 

Przeczytaj też: „Jak zorganizować wieczór filmowy?”

horrory na halloween
Mroczna bluza z kapturem Denley.pl

Przygotuj się na filmy grozy z gatunku tych, które „spodobają się” wszystkim. Tudzież wszystkich porządnie przerażą Przez klasykę, po nowości! Niepokój, groza, obrzydzenie… Wszystkie przyprawiają o drastyczne widoki (przyda ci się do oglądania bluza z kapturem, pod którym schowasz się w momentach krytycznych), ciarki na skórze i spowodują problemy z zaśnięciem!

horrory na Halloween 2019! Top 10 naszych typów!

  1. Dziecko Rosemary (1968′) – niezawodna klasyka gatunku poruszająca temat Antychrysta! Horror idealny, wybitny, wyreżyserowany przez Romana Polańskiego, z muzyką Krzysztofa Komedy. Majstersztyk kinematografii, obraz budzący drzemiący w nas strach!
  2. Lśnienie (1980′) – coś dla fanów Stephena Kinga, jeden z najlepszych horrorów wszech czasów. Złożony spektakl, kultowy film! Jack (w tej roli obłędny Nicholson) podejmuje pracę w hotelu odciętym od świata. Tak zaczyna się koszmar. Na wskroś przerażający!
  3. Coś (1982′) – coś potwornego. W bazie badawczej na Antarktydzie coś morduje naukowców.
  4. Koszmar z ulicy Wiązów (1984′) – w tym zestawieniu Freddiego Kruegera zabraknąć nie mogło! Horror, który pomimo upływu lat – nie traci na atrakcyjności.
  5. Obecność (2013′) – film, który każdy musi zobaczyć, szczególnie, że jest on oparty na faktach! Przerażający demon opętany rządzą zła nawiedza dom na farmie.
  6. Anabelle (2014′), czyli nie ma to jak złowieszcza lalka w roli głównej i klasyczne budowanie napięcia. Dla tych, którzy z nostalgią (lub jako koszmar z dzieciństwa) wspominają laleczkę Chucky Okultyzm, opętanie, obsesja.
  7. Rytuał (2017′) – popularny ostatnimi czasy film grozy, wywołujący w widzach spory niepokój, dostępny w Netflix. Czworo przyjaciół wybiera się na wędrówkę po skandynawskich górach. Trochę się pogubią.
  8. Suspiria (2018′) – to remake kultowego horroru z 1977 roku, zaliczanego do najwybitniejszych w historii kina! Czy współczesna wersja powtarza sukces poprzedniej? Cóż… To istny koszmar, po którym nie można zasnąć w nocy… A do tego Tilda Swinton, upiorna muzyka Thoma York’eya, świetny kontekst społeczno-historyczny i niesamowite zdjęcia!
  9. Halloween (2018′) – kolejna odsłona filmu, którego pierwsza premiera miała ponad 40 lat temu! Polecamy całą, ponadczasową serię (11 filmów do wyboru i 2 remaki), a było tego sporo! Must see – jeśli chodzi o horrory na Halloween!
  10. Us / To my (2019′) – nowy horror, który szybko zyskał sobie miano klasyka! O tym jak rodzinne wakacje w domku letniskowym przy plaży stają się niewyobrażalnym koszmarem.
Pokaż więcej wpisów z Październik 2019
pixel