Jak zorganizować wieczór filmowy?

2019-07-15
Jak zorganizować wieczór filmowy?

Nie tylko z okazji rozgrywek sportowych warto spotkać się z przyjaciółmi… przed telewizorem. Jeśli pogoda w wakacje nie sprzyja – zamiast w plenerze – możecie umówić się w domu i… zorganizować wieczór filmowy!

A w dobie serwisów streamingowych – nie jest to żaden problem! A wręcz świetna opcja na atrakcyjne spędzenie ze znajomymi czasu, w swobodnej atmosferze. To również doskonały pomysł na randkę!

Wieczór filmowy – co oglądać?

wieczór filmowy w domuMożna postawić na film – jakąś nowość, którą właśnie wydano na DVD lub wręcz przeciwnie – na klasyka. Jednak możliwości jest wiele. Można np. urządzić sobie maraton najnowszego sezonu ulubionego serialu i w jedną noc „skonsumować” wszystkie odcinki! Warto pamiętać o tym, by na to co będziecie oglądać – zdecydować się już wcześniej. Inaczej… będzie czeski film. Określenie się co do tematyki pozwoli uniknąć konfliktów i przeciągającego się zastanawiania

Jak stworzyć odpowiedni klimat?

Kino w domu może być przełożeniem atmosfery z kinowej sali.

  • Zadbaj o komfortowe siedziska dla kinomaniaków (nie ma jak sofa!). Każdemu musi być wygodnie, każdy ma widzieć ekran.
  • Zbuduj nastrój – zasłoń żaluzje, zgaś światło. Jego jedynym dozwolonym źródłem może być mała lampka lub lampki choinkowe, tworzące fajny klimat. Centralnym punktem wydarzenia jest ekran!
  • Poproś gości o wyłączenie telefonów i innych urządzeń, cieszcie się swoim towarzystwem.
  • Przygotuj poduszki i miękkie w dotyku koce. Wiadomo, że w czasie oglądania często zmienia się pozycje, ma się ochotę oprzeć głowę, a i znajdzie się ktoś taki, kto będzie drzemać (i mówić, że nie śpi!)… Filmy fajne ogląda się też spod koca. Milutko
  • Postawicie na wygodne ubrania! Jeśli chcecie iść na całość z tą imprezą – możecie przebrać się za ulubionych bohaterów filmu czy serialu. Ale gdy spotkanie ma być całkiem „normalne”, kameralne i na luzie – wystarczą wygodne spodnie dresowe i T-shirty.
  • Zorganizuj przekąski i coś do picia!

A Co jeść?

Nie musicie silić się na wykwintną kolację. Wystarczy zamówić sobie pizzę, chińszczyznę, albo też każdy uczestnik pokazu może przynieść prowiant i stworzycie prowizoryczny stół szwedzki. Na wieczorze filmowym nie może zabraknąć przekąsek. Popcorn i nachosy to podstawa, ale inne słone, słodkie, gorzkie i kwaśne przegryzki też się zdadzą.

The end!

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2019
pixel