Koszula w spodniach czy nie - jak nosić damskie koszule?

2021-12-29
Koszula w spodniach czy nie - jak nosić damskie koszule?

Koszula w modzie damskiej, to propozycja nie tylko na biznesowe i eleganckie wyjścia. Koszulę jak najbardziej możesz nosić na co dzień, w bardziej casualowych stylówkach. Zastanawiasz się jak nosić koszule damską do spodni? Czy koszula na wierzchu to dobre rozwiązanie? A może koszula powinna być włożona w spodnie? Do jakich stylizacji pasują koszule damskie?

Jak nosić koszulę damską do spodni?

Na rynku możesz znaleźć ogromną mnogość koszul, nie tylko białych, ale także w wielu kolorach. Możesz je nosić zarówno do marynarki, jak i do kardiganu, czy na przykład bawełnianej kamizelki. A z jakiego materiału koszulę najlepiej wybrać? Dużo zależy od tego, w jakich sytuacjach chciałabyś nosić ową koszulę. Jeśli wybierasz koszulę do pracy, do stylizacji typowo biznesowej wówczas może sięgnąć po koszulę z jedwabiu lub bawełnianą z jego domieszką. Na co dzień w zupełności wystarczy koszula z bawełny lub z wiskozy.

Koszule możesz nosić zarówno do spodni, jak i do spódnicy. W outficie biznesowym na pewno warto założyć do niej seksowną, ale nieco dłuższą spódnicę ołówkową. Do tego na stopy załóż cieliste szpilki lub botki na obcasie i świetna stylówka gotowa. W tym wypadku koszula oczywiście koniecznie musi być włożona w spódniczkę. Podobnie, jeśli zakładasz do koszuli materiałowe spodnie typu chinosy. A kiedy koszula może być na wierzchu? O tym w kolejnym akapicie.

Koszula na wierzchu czy włożona w spodnie?

Zatem w jakich stylizacjach może mieć miejsce wypuszczona koszula? Na pewno w tych swobodnych, codziennych, casualowych i sportowych. Tak, koszula pasuje także do stylówek sportowych! Możesz założyć bawełnianą oversizową koszulę na przykład do spodni dresowych. Taka stylizacja sprawdzi się w sytuacjach, w których chcesz czuć się komfortowo i wygodnie. Wówczas koszula nie musi być wpuszczona w spodnie, może być także koszula częściowo włożona w spodnie.

Do czego jeszcze można nosić koszulę w casualowych stylizacjach? Oczywiście do jeansów i joggerów. W tym wypadku koszula może być wkładana w spodnie lub puszczona luzem. Wypuszczanie koszuli ze spodni może okazać się świetnym zabiegiem, jeśli posiadasz nie do końca idealną sylwetkę. Dzięki takiemu zabiegowi możesz nieco zamaskować nadprogramowe kilogramy. Koszula niedopasowana do ciała może przynieść oczekiwany efekt.

Czy nosić koszulę częściowo włożoną w spodnie?

Na tak postawione pytanie odpowiedź może być tylko jedna: tak! Koszula w połowie wpuszczona w spodnie, na przykład z jednej strony każdej stylizacji doda luzu. Możesz tak nosić koszulę także w przypadku, gdy masz nieco grubsze nogi i chcesz ubiorem odwrócić od nich uwagę. Koszula wypuszczona na spodnie zrobi to skutecznie. Takie zabieg częściej stosuje się w modzie damskiej, ale coraz częściej spotykany jest także wśród mężczyzn.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2021
pixel