Kettlebell! 5 zalet treningu z kettlami!

2018-08-31
Kettlebell! 5 zalet treningu z kettlami!
Kettlebells. Denley.pl

Tutaj kettlebell, czyli odważnik z uchwytem, wyglądem przypominający armatnią kulę, służy do pracy nad siłą i wytrzymałością. Jednocześnie można używać jednego lub dwóch kettli i nie da się ukryć – ten sprzęt rosyjskiego pochodzenia, znany od 300 lat – właśnie przeżywa swoją drugą młodość!

Kettlebell – zalety!

1.Nieocenioną wartością takiego treningu jest to, że nie wymaga on poświęcania dużej ilości czasu. Już 15 – 20 minut wystarczy (zakładając, że ćwiczysz regularnie), by spektakularnie przemodelować sylwetkę!

2. I to bez konieczności posiadania/używania dużej ilości specjalistycznych sprzętów! Jeden odważnik może zastąpić całą siłownię. Wystarczy odważnik, sportowy T-shirt i spodenki, albo dres i trening możesz wykonać w domu, w ogródku, w parku, gdziekolwiek.

3. Kettlebell to trening, który może być twoim jedynym. To szczególnie ważne, jeśli nie jesteś wielkim fanem sportu, ale ruszać się trzeba i sylwetkę chce się mieć. Kilkanaście minut da naprawdę świetny efekt. Jednak odważniki są również świetną opcją dla sportowców, którzy tymi ćwiczeniami  wspierają swoje pozostałe aktywności w drodze po sukces. W tym wszystkim ważne jest to, by zaczynać pod okiem wykwalifikowanego instruktora, a później można już śmiało trenować samemu, gdy tylko będą sprzyjać chęci i okoliczności.

Dres sportowy do ćwiczeń. Denley.pl

4. Trening z kettlem pozwala na redukcję tkanki tłuszczowej, przy jednoczesnym budowaniu mięśni i rzeźbieniu sylwetki. Angażuje całe ciało, poprawia ruchomość stawów, a podniesienie kondycji, poziomu wytrzymałości organizmu i siły – to efekt treningu stanowiący wisienkę na torcie. Kolejną wartością jest stabilizacja ciała, uczenie się trzymania prawidłowej postawy (oczywiście o ile trening jest wykonywany prawidłowo). Poza sprawnością ogólną i gibkością – dzięki kettlom trenujesz koordynację. Dbasz o całe swoje ciało!

5. Jeśli wydaje ci się, że kettlebells to nudne i żmudne machanie odważnikiem, to jesteś w błędzie. Istnieją dziesiątki ćwiczeń na tych „urządzeniach”, które można urozmaicać, gdy tylko opanuje się podstawy! Liczy się również tempo, liczba kettli, sposób ich trzymania i ciężar. W sieci znajdziesz mnóstwo inspiracji treningowych. Dla zachęty – rzuć okiem na ten 15-minutowy, program efektywnych ćwiczeń.

 

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2018
pixel