Kalosze dziecięce! Kilka ważnych zasad, którymi należy kierować się przy zakupie!

2020-01-22
Kalosze dziecięce! Kilka ważnych zasad, którymi należy kierować się przy zakupie!

Wiosna, lato, jesień. Wszystkie te pory roku sprzyjają opadom deszczu i o ile dla dorosłych – nie ma to większego znaczenia, to musicie wiedzieć jedno! Dziecko kałuży nie ominie! Żadnej nie odpuści! Skakanie po kałużach to jedna z ulubionych dziecięcych zabaw i nie ma sensu z tym walczyć, a wręcz trzeba dawać maluchom taką możliwość. Problemem może być tylko nieodpowiednio dobrane obuwie dziecięce. Wiosenny, ciepły deszczyk może dać okazję do świetnej zabawy na zewnątrz, jednak gdy dziecko akurat będzie wtedy w trampkach… beztroska może mieć swoje konsekwencje! Przemoczone nogi, a wkrótce później katar! Z odsieczą przychodzą kalosze dziecięce!

Kalosze dziecięce. Denley.pl

Gumowce to podstawa w garderobie małych poszukiwaczy przygód, dla których zabawa w deszczu i chlapanie się w kałużach to czysta frajda! Kalosze, czyli gumowe buty na podwyższonej cholewce to obuwie zadaniowe! Skutecznie ochronią dziecięce stópki i zdrowie naszych szkrabów! Jednak dziś, popularne gumiaki dla dzieci – cechują się nie tylko funkcjonalnością! One naprawdę świetnie wyglądają i z powodzeniem mogą wieńczyć każdą dziecięcą stylizację. Tym bardziej warto mieć je w zanadrzu na mały i duży deszcz! Przydadzą się podczas zabawy, ale też na co dzień – gdy warto wyjść na spacer niezależnie od pogody, do ogródka, czy na wakacje – na których nie dacie zaskoczyć się pogodzie i tak kałuże, jak i błoto – będą Wam niestraszne!

Kalosze dla dzieci charakteryzują się ciekawym wzornictwem i wieloma wariantami kolorystycznymi. Jednokolorowe, pastelowe, z nadrukami, z postaciami z bajek – ich wybór jest wręcz nieograniczony i każdy model ożywi stylizację przygotowaną na słotę!

Jak wybrać kalosze dziecięce?

  • Kalosze dla chłopca, to zazwyczaj modele klasyczne, długie. Ale już kalosze dziewczęce często są również krótkie.
  • Przy zakupie warto zwrócić uwagę, aby but był uwieńczony ściągaczem na sznurku, dzięki czemu do buta nie przedostanie się woda.
  • Na chłodniejsze pory roku przydadzą się kalosze z ociepleniem, np. z polaru.
  • Przyjmuje się, że ich rozmiar powinien być o numer większy, niż rozmiar obuwia noszonego przez dziecko na co dzień. Dziecku można wówczas włożyć na nogę grubszą skarpetę – o ile wymagają tego panujące warunki pogodowe. Ponadto kalosze dla dzieci są dość masywne i zbyt dopasowane – mogłyby sprawiać maluchowi czy starszakowi dyskomfort.
  • Aby najlepiej zadbać o gumowce – należy oczyścić je zaraz po powrocie do domu, odwrócić, aby ściekła z nich woda i pozostawić w suchym miejscu. Jeśli mokry jest również środek – z pomocą może przyjść włożona doń gazeta, która skutecznie „wyciągnie” wilgoć.
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
pixel