Jegginsy dziewczęce. Czym różnią się od legginsów? Z czym nosić?

2019-11-25
Jegginsy dziewczęce. Czym różnią się od legginsów? Z czym nosić?

Moda dziecięca niewiele aktualnie różni się od tej, kreowanej dla dorosłych! Dlatego dziś skupiamy się na omówieniu pewnych detali! Na tapetę bierzemy jegginsy dziewczęce! 

Wszyscy znamy jeansy, a oprócz tego, że ochoczo je nosimy, to nierzadko bliska jest nam ich historia. Przeczytaj też: „Jeansy przez świat”. Kultowe denimy były pierwsze, później pojawiły się legginsy, o których mogliście przeczytać więcej np. w tym wpisie: „Legginsy dla mamy i córki”. A gdzie w tym wszystkim jegginsy? No więc właśnie…

jegginsy dziewczęce, jegginsy dla dziewczynekJegginsy dziewczęce – co to jest?

Jegginsy dziewczęce to inaczej legginsy jeansowe! Powstały one w wyniku pozytywnej próby połączenia kultowych spodni jeansowych z komfortowymi legginsami. W wyniku tego pomysłowego zabiegu designerów – powstały jegginsy. Są to spodnie typu slim łączące w sobie najlepsze cechy denimów i obcisłych spodni typu legi. Te legginsy z elastycznego materiału, który świetnie dopasowuje się do ciała mają po prostu wygląd jeansów. A więc stwarzają większy komfort noszenia niż spodnie jeansowe, ale nie wyglądają typowo sportowo.

Jak wiadomo – wygoda jest dla dzieci szczególnie ważna, dlatego tego typu modele zyskały aprobatę dziewczynek i ich mam. Spodnie wizualnie przypominają jeansy, ale są bardzo miękkie i elastyczne. To sprawia, że można je nosić na wiele okazji. Do przedszkola, do szkoły, na zajęcia pozalekcyjne i w weekend. Jegginsy sprawdzą się w rozmaitych sytuacjach, są więc także wyjątkowo wszechstronne. Pasują nie tylko do sukieneczek i tunik, ale też do krótkich bluzeczek i swetrów. Jegginsy dziewczęce do złudzenia przypominają klasyczne jeansy – mają szlufki i kieszonki, ale zamiast guzika – w pasie posiadają użyteczną gumkę.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2019
pixel