Jaka długość nogawek jeansów będzie idealne dla Twojej sylwetki?

2021-10-08
Jaka długość nogawek jeansów będzie idealne dla Twojej sylwetki?

Kto nigdy nie zastanawiał się, czy ma na sobie spodnie odpowiedniej długości niech pierwszy rzuci kamieniem! Nieodpowiednio dobrana długość nogawek spodni w modzie męskiej, to jeden z najczęściej popełnianych przez mężczyzn błędów modowych. Niezależnie od tego, czy mowa o spodniach eleganckich ci garnituru, bojówkach, joggerach, czy klasycznych jeansach, parametr ten ma określone widełki i aby wyglądać dobrze, należy się w nich mieścić. Długość nogawek jeansów to temat niemalże prozaiczny, ale w gruncie rzeczy potrafi przysporzyć naprawdę wielu problemów i nasunąć dziesiątki pytań. Zatem jaka długość jeansów jest najlepsza dla osób wysokich, a jaka dla niższych? Jak zmierzyć długość nogawki spodni? Jakie są rodzaje nogawek jeansów? Jaka długość jeansów damskich będzie najlepszym wyborem do wysokiego obcasa, a jaka przy botkach do kostki? Czy ważna jest wysokość cholewki w bucie przy doborze długości spodni? Pytania te można mnożyć i rozszerzać na wiele innych obszarów dotyczących także szerokości nogawek spodni, krojów jeansów i tym podobnych tematów. W poniższym artykule odpowiemy na najbardziej nurtujące pytania klientów sklepu Denley.pl. Zapraszamy do naszej skarbnicy wiedzy na temat długości nogawek spodni, głównie jeansów.

Odpowiednia długość nogawek w spodniach, czyli jaka?

Zacznijmy od najbardziej podstawowej kwestii – jaka jest odpowiednia długość nogawek w spodniach? Najprościej rzecz ujmując jedna jedyna najważniejsza zasada brzmi:

Spodnie o odpowiedniej długości powinny z tyłu sięgać do połowy buta i przy pozycji stojącej być gładkie na całej długości, z przodu zaś może występować jedno niewielkie załamanie.

Jeśli zapamiętasz i będziesz stosował powyższą zasadę, możesz mieć pewność, że w przeważającej liczbie przypadków będziesz wpisywał się w kanony mody męskiej. Oczywiście jest to bardzo ogólna zasada i mogą występować odstępstwa od niej w zależności od tego, jaki jest materiał danych spodni, jaki masz na sobie rozmiar, jaka jest wysokość obcasa w bucie, jaki jest obwód Twojej łydki oraz obwód nogawki spodni i tak dalej.

Jak dobrać długość nogawki w spodniach jeansowych?

Spodnie jeansowe są najchętniej i naczęściej wybieranymi spodniami zarówno przez mężczyzn, jak i przez kobiety w Europie i Polsce. Niewątpliwie jeansy męskie i jeansy damskie to spodnie, których modeli, typów i krojów można znaleźć najwięcej na polskim rynku odzieżowym, w sklepach stacjonarnych i internetowych. Jeansy bowiem świetnie modelują sylwetkę, optycznie potrafią ją nawet wyszczuplić w niektórych przypadkach, często dzięki wąskiej nogawce, dopasowanej do danej osoby, jeansy są niczym druga skóra i leżą wręcz idealnie dopasowane do ciała.

Jak dobrać długość jeansów? Na pewno powinieneś zwrócić uwagę na to, jak układają się na dole i czy przylegają, czy odstają od butów. Warto kierować się tym, jak dolne krawędzie jeansów leżą na danych butach, nie powinny być za krótkie i zbyt wąskie, a boki krawędzi powinny swobodnie i lekko przylegać do buta.

Jak zmierzyć długość nogawki w spodniach?

W jaki sposób powinno się skutecznie mierzyć długość nogawek spodni? Pamiętaj, aby zawsze mierzyć je od wewnętrznej strony nogi, to znaczy od kroku do dołu. To właśnie ten wymiar najczęściej podawany jest przy parametrach spodni na stronach internetowych produktów. Jeśli jest inaczej wówczas producent powinien o tym poinformować. Spodnie staraj się mierzyć układając je równo, na płaskiej powierzchni, na przykład na stole lub podłodze. Choć dawniej było to praktykowane, teraz nie mierzy się już spodni na osobie, a zawsze zdjęte i odpowiednio złożone razem, nogawka przy nogawce.

Jak dobrać długość nogawek do twojej sylwetki?

Odpowiednia długość jeansów to także taka, która pasuje do Twojej sylwetki. Nie każdy mężczyzna bowiem będzie wyglądał dobrze w takiej samej długości nogawek spodni, w tym głównie jeansowych. Wyregulować to i ujednolicić w przypadku różnych sylwetek mogą dobrze dobrane buty. W przypadku zbyt długich nogawek u mężczyzn o niższym wzroście sprawdzą się na przykład niższe buty, takie sporo przed kostkę typu trampki.

Długość nogawek jeansów może być także różna w zależności od tego, spodnie jakich marek wybierasz. Dzieje się tak dlatego, że różne jeansy mogą być uszyte i wykonane w inny sposób, a co za tym idzie inaczej będą leżeć w okolicy pasa. Jeśli spodnie w pasie będą Ci luźniejsze, wówczas cała nogawka się nieco obniży i spodnie mogą okazać się za długie. I odwrotnie w przypadku spodni zbyt ciasnych w pasie, wtedy nogawka może podejść wyżej i okazać się za krótka. Warto o tym pamiętać i przy wyborze długości nogawek spodni nie zapominać także o doborze dobrego dla siebie rozmiaru. Ważny jak widać jest każdy parametr – szerokość nogawki, grubość materiału, a także dobrze dopasowana talia.

Wybierając produkty w sklepie internetowym Denley.pl zwróć uwagę na tabele rozmiarów. Pamiętaj, że przy każdym produkcie może się znajdować inna tabela rozmiarów, gdyż w naszym sklepie znajdziesz odzież od różnych producentów i przeróżnych marek. Jeśli będziesz się trzymać tej zasady i dokładnie czytać i sprawdzać tabele rozmiarów przy każdym produkcie, na pewno bez problemu dobierzesz spodnie i inne ubrania idealne dla siebie.

Rodzaje nogawek jeansów

Ile jest rodzajów modeli i krojów jeansów? Odpowiedź brzmi mnóstwo i zapewne nawet my wszystkich nie znamy i nie jesteśmy w stanie wymienić. Przedstawimy zatem te najpopularniejsze:

  1. JEANSY REGULAR FIT (STRAIGHT)
    To spodnie, których nogawki od kroku u góry, przez całą długość do dołu są po prostu całkowicie proste. Ten model był bardzo popularny jeszcze dziesięć i piętnaście lat temu, teraz zszedł na dalszy plan.

  2. JEANSY SLIM FIT
    W tych spodniach nogawki wyglądają podobnie, aczkolwiek są zwężane ku dołowi. Dzięki temu bardziej przylegają do nogi i nie są tak szerokie na końcu. To obecnie najbardziej popularny krój jeansów w modzie męskiej.

  3. JEANSY SKINNY FIT
    Te modele jeansów często nazywane są drugą skórą, gdyż z założenia mają opinać nogę w każdym miejscu i w ten sposób być jakby drugą skórą. Spodnie tego typu wybierają mężczyźni o niezbyt szczupłych, ale dobrze ukształtowanych nogach.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2021
pixel