Jak zorganizować Sylwestra last minute?

2017-12-27
Jak zorganizować Sylwestra last minute?

I nie jest to żaden problem, bo luźny czas międzyświąteczny – z powodzeniem można wykorzystać na organizację Sylwka w sposób prosty, szybki i niedrogi. Jeśli twoje plany nie są jeszcze sprecyzowane, ale masz ochotę na noworoczną zabawę ze znajomymi – sprawdź jak zorganizować Sylwestra na ostatnią chwilę!

Jak zorganizować Sylwestra?

  • Najważniejszy temat do ogarnięcia to oczywiście miejscówka. Tuż przed samym końcem roku raczej nie ma co liczyć, że znajdzie się jeszcze do wynajęcia jakaś sala w jednym z pubów czy lokal restauracyjny. Można jednak skrzyknąć chętnych znajomych, zrobić burzę mózgów, przeskanować okolicę i znaleźć ciekawe alternatywy! Najprościej zrobić imprezę w domu, ale można też popytać w szkołach, świetlicach, sportowych salkach i za niewielkie pieniądze wynająć kawałek podłogi.
  • Trzeba określić kto konkretnie będzie. Klimat wydarzenia nie tworzy miejsce, a ludzie, więc jeśli zbierze się fajne grono – będzie super. Jeśli wiadomo kto się pisze na taką szybką akcję – trzeba urządzić zbiórkę monet na pokrycie wspólnych kosztów. Jeżeli ostatecznie decydujecie się na domówkę – odpadają koszty wynajmu sali, sprzętu muzycznego, itd., ale warto ustalić kto, co przynosi.
  • Dzięki powyższemu – nikt nie będzie musiał czynić specjalnych, obciążających czasowo przygotowań. Ktoś zadba o suche przekąski jak chipsy, paluszki, ktoś inny o danie ciepłe, sałatkę, napoje, sztuczne ognie i gadżety jak np. kolorowe peruki, błyszczące czapki z papieru, itd.
  • Przydadzą się symboliczne dekoracje: balony, serpentyny, migoczące światełka.
  • Trzeba też pamiętać o muzyce. Nie ma co liczyć, że w gust wszystkich zebranych wstrzeli się Sylwester z Dwójką albo solówka jednej z sióstr Godlewskich z YT. Lepiej zabezpieczyć imprezę w ponadczasowe hity lub alternatywne kawałki, jeśli grono ma specyficzne upodobania muzyczne. W ostateczności można włączyć radio. Wiele stacji puszcza tej nocy specjalne sety.
  • Jeśli w waszej okolicy odbywa się jakaś ogólnodostępna impreza pod chmurką – przed północą możecie ruszyć w miasto. Ubierzcie ciepłe kurtki, w kieszenie włóżcie podgrzewacze do dłoni i udajcie się na wspólne odliczanie ostatnich sekund przed północą. Zwykle kończy się to atrakcyjnym pokazem fajerwerków. Za free.
  • W wersji Last Minute możecie także pojechać lub polecieć na Sylwka do jednej z europejskich stolic! Ceny na ostatni moment są naprawdę atrakcyjne!

Szampańskiej zabawy!

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2017
pixel