Jak zmotywować się do ćwiczeń?

2017-03-31
Jak zmotywować się do ćwiczeń?

No z tym bywa różnie. Dlatego warto zadbać o sylwetkę i zgubić trochę tłuszczu już teraz! Ale żeby to było takie proste… Niby jest. Wystarczy wcielić w życie dwa działania – przejść na odpowiednią dietę, a właściwie na odpowiedni jadłospis i porządnie zabrać się za konkretny zestaw ćwiczeń, najlepiej za trening siłowo-aerobowy. Niezbędne wskazówki znajdziesz w tym wpisie: Złap formę przed wakacjami. Wiem jednak, że czasem to może nie wystarczyć! Potrzebujesz motywacji!

Jak zmotywować się do ćwiczeń?

  • Przede wszystkim wyznacz sobie cel. A gdy już go osiągniesz – wyznacz kolejny. Ustal sam ze sobą, że np. chcesz w miesiąc zrzucić 2 kilogramy i rób wszystko, żeby to osiągnąć. Metoda małych kroków pozwoli Ci za każdym razem cieszyć się z osiągnięcia założeń, a to Cię jeszcze bardziej zmotywuje do dalszej pracy nad sobą!
  • Daj sobie czas! Dzięki temu nie ulegniesz słomianemu zapałowi. Nie musisz od razu przenosić gór. Zaczynaj od prostych ćwiczeń i za każdym razem staraj się zrobić więcej. Przetrwać kolejny level. Jeśli uda Ci się to – później będzie z górki. Gwarantuję!
  • Nie ćwicz sam. Skorzystaj z usług trenera personalnego w Twojej siłowni, a jeśli wolisz biegać czy interesuje Cię jeszcze inna aktywność – znajdź partnera, który podzieli Twój los Wzajemna motywacja dodaje skrzydeł i świetnie sprawdza się w chwilach, gdy dopadnie Cię kryzys.
  • Unikaj monotonii. To jedno z największych zagrożeń dla motywacji fightera. Jeśli czujesz, że Ci się nudzi – zmień zestaw ćwiczeń, wprowadź urozmaicenia. Jeśli masz wrażenie, że dany trening nie jest dla Ciebie – po prostu próbuj nowych rzeczy. Szukaj dyscypliny czy zajęć, które będą Ci się podobać. Sprawdź wpis: Co oprócz siłki? Zajęcia grupowe dla mężczyzn w klubie fitness.
  • Czuj się dobrze w swojej skórze. Jeśli jest Ciebie za dużo, albo Twoje ciało nie ma jeszcze proporcji, z których byłbyś zadowolony – wspomóż swoje samopoczucie odpowiednim strojem. Spraw sobie dobre buty, wygodny dres sportowy, inspirujący do walki z własnymi słabościami T-shirt. Kup sobie modną torbę na ramię i bajernackie gadżety. Np. ulubiona dynamiczna muzyka z pewnością zmotywuje Cię do biegania! Dzięki takim detalom od razu zachce Ci się ćwiczyć! Sprawdź! Przekonasz się!
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2017
pixel