Jak zmierzyć kurtkę zimową? Czyli kupno nowej kurtki online

2022-12-28
Jak zmierzyć kurtkę zimową? Czyli kupno nowej kurtki online

Kurtki zimowe wykonane są najczęściej z grubych tkanin, często wypchane są puchem, który zapewnia ciepło w każdej pogodzie, albo posiadają pikowania, które mają na celu chronić od zimna nawet w najniższych temperaturach. Materiał, z jakiego są szyte ma znaczenie podczas dobierania rozmiaru, ponieważ im grubsza kurtka, tym dobór rozmiaru może okazać się trudniejszy. Ponadto odzież wierzchnia zimowa powinna być dostosowana także do tego, żeby można było pod nią nosić grubsze ubrania typu swetry lub bluzy, więc muszą być także nieco luźniejsze niż inne ubrania. Kurtki na zimę to odzież, której nie kupuje się co roku, dlatego tym bardziej trzeba dobrze się do tego zakupu przygotować. Jeśli dodatkowo planujesz kupić kurtkę przez internet musisz zwrócić uwagę na więcej szczegółów, przede wszystkim dobrze zebrać wymiary, aby idealnie trafić z rozmiarem. Zatem jak sprawnie i szybko wykonać mierzenie kurtki przed zakupem? Jak zmierzyć wymiary poszczególnych elementów? Jak zmierzyć długość kurtki, a jak długość rękawów oraz obwody w biodrach, w biuście, czy w pasie? Te i wiele więcej informacji znajdziesz poniżej.

Rodzaje kurtek zimowych – który krój jest najcieplejszy, a który najbardziej trendy?

Na początek jednak warto zapoznać się z możliwościami w modzie zimowej. Jakie rodzaje kurtek są do wyboru w kategoriach: kurtki zimowe męskie i kurtki zimowe damskie? Poniżej znajdziesz najbardziej popularne rodzaje kurtek dla mężczyzn i dla kobiet.

KURTKI ZIMOWE PARKI DLA MĘŻCZYZN

Kurtki parki mają najczęściej przedłużony krój, posiadają kaptur (nierzadko ozdobiony futerkiem) oraz są zapinane na podwójne zapięcie – zamek błyskawiczny oraz napy. Ponadto bardzo często są obsypane większymi i mniejszymi kieszonkami zewnętrznymi i wewnętrznymi, które dodają im charakteru i czynią niezwykle praktycznymi.

KURTKI PARKI ZIMOWE DLA KOBIET

Parki damskie pod względem cech nie różnią się bardzo od kurtek tego typu męskich. Również są dłuższe aniżeli klasyczne kurtki, posiadają kaptur z kożuszkiem lub futerkiem oraz są przecinane w talii i mają dużo kieszeni. Jednakże w modzie damskiej wybór kurtek parek jest jeszcze bogatszy niż w modzie męskiej. Jest większy wybór modeli oraz kolorów i wzorów. Poniżej kilka propozycji, zainspiruj się jeśli poszukujesz obecnie nowej kurtki tego typu.

Czarna-kurtka-damska-zimowa-parka-z-kapturem-Denley
Khaki-kurtka-damska-zimowa-parka-z-kapturem-Denley
Camelowa-kurtka-damska-zimowa-parka-z-kapturem-Denley
Czerwona-kurtka-damska-zimowa-parka-z-kapturem-Denley
Bezowa-kurtka-damska-zimowa-parka-z-kapturem-Denley

Jak mierzyć kurtki zimowe kupując je przez internet?

Jeśli planujesz dokonać zakupu kurtki zimowej przez internet zawsze zapoznaj się z tabelami dostępnymi przy każdym produkcie. Mierząc kurtkę zimową przed zakupem jej drogą internetową należy pamiętać o kilku kwestiach:

  1. Jak zmierzyć długość kurtki?
    Żeby dobrać odpowiednią długość kurtki zimowej dla siebie, należy zmierzyć swój wzrost oraz długość korpusu ciała, aby dobrać długość kurtki do swojego wzrostu. Jeśli jesteś osobą niższą, wiele kurtek o kroju parki może okazać się dla Ciebie zbyt długa. Zmierz dokładnie długość swojego ulubionego ciepłego swetra i na tej podstawie dobierz kurtkę.

  2. Jak zmierzyć kurtkę pod pachami? Jak zmierzyć kurtkę w biuście?
    Miara kurtki pod pachami jest niesamowicie ważna, gdyż kurtka nie może być w tym miejscu zbyt ciasna, a ważne jest także, aby nie była także za bardzo obszerna. W przypadku kobiecych kurtek miara pod pachami jest także miarą w biuście, która jest kluczowa w doborze damskich ubrań, szczególnie odzieży wierzchniej. Zmierz swoją ulubioną kurtkę na płasko od jednak pachy, do drugiej i na tej podstawie wybierz swoją nową kurtkę.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2022
pixel