Jak zapiąć muszkę? Kilka sprawdzonych sposobów

2021-07-30
Jak zapiąć muszkę? Kilka sprawdzonych sposobów

Muszka do koszuli, czy garnituru to zawsze doskonały pomysł, jeśli chcesz wyglądać elegancko i stylowo. W formalnej modzie męskiej masz do wyboru w zasadzie przede wszystkim muszkę lub krawat jako dodatek i zwieńczenie koszuli. W XX wieku przez dziesiątki lat częściej wybierane były muszki, krawaty rozpowszechniły się dopiero w latach 70tych ubiegłego wieku i to one długo wiodły prym. Od lat dwutysięcznych zauważyć można jednak powrót mody na muszki, które zakładane są na bardzo różne okazje, a coraz więcej mężczyzn nosi je także często na co dzień. Zarówno krawat, jak i muszka wymagają pewnego zaangażowania w dobraniu ich i umiejętnym założeniu. Zastanawiasz się jak zapiąć muchę do koszuli? Szukasz sposobu na to, jak zapiąć gotową muszkę? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym poradniku.

Zapinanie gotowej muszki na zapięcie

Obecnie na rynku można znaleźć ogromną ilość różnorodnych muszek zapinanych na specjalne zapięcia. Mogą być one wykonane z różnego materiału, z jedwabiu, atłasu, czy żorżety, ale zdarzają się także takie z bawełny albo jeansu. Zapinanie muszki nie musi być trudne, te najbardziej powszechne i popularne zapinane są na pasku, którego zwieńczeniem jest haczyk, przez który przekłada się zapięcie. Oczywiście niektóre zapięcia mogą się nieco różnić, ale większość z nich ma regulację, która pozwala zapiąć muszkę niezależnie od obwodu szyi. Niektóre muchy są wiązane, ale większość obecnie ma metalowe sprzączki do zapięcia.

Wciąż nie wiesz jak zapiąć muszkę na zapięcie? Oto szybka instrukcja:

  1. KROK 1
    Jeśli zakładasz muszkę do koszuli z kołnierzykiem, odwiń kołnierzyk w taki sposób, aby stał na zewnątrz. Uważaj na sztywne zakończenia kołnierzyka, postępuj delikatnie, aby go nie połamać i nie pozaginać w nieodpowiednich miejscach.

  2. KROK 2
    Załóż muchę od tyłu, jedną dłonią trzymając za kokardkę muszki, drugą za końcówkę paska. Przesuń muszkę do przodu i powoli przystąp do zapinania. Wyrównaj pasek palcami, tak aby nie był pozawijany na swojej długości.

  3. KROK 3
    Przełóż końcówkę przez metalowe oczko, następnie dociągnij w taki sposób, aby muszka była idealnie dopasowana do obwodu Twojej szyi. Pamiętaj, że idealny rozmiar muszki i kołnierzyka przy koszuli masz wtedy, gdy mieści Ci się jeden palec w obwodzie.

Jak zapinać muszkę na koszulki ze stójką?

Muszka, którą masz zamiar nosić do koszuli ze stójką powinna być nieco inna od tej do koszuli z kołnierzykiem. W tym przypadku paski bądź pasek muszki musi być idealnie dopasowanej do Twojej szyi długości, gdyż jeśli będzie za długi, to niestety nie ukryjesz tego pod kołnierzykiem. Wybierając się do sklepu w celu zakupu takiej muszki musisz o tym bezwzględnie pamiętać. Jeśli natomiast kupujesz muchę w sklepie internetowym, dokładnie przeczytaj opis produktu i upewnij się jakie ma zapięcie, czy na pewno będzie pasować do Twojej koszuli.

Kiedy zakładać muszkę i w jakich okolicznościach?

Nie wiesz kiedy możesz zakładać muszkę? Prawidłowa odpowiedź jest jedna: kiedy tylko masz na to ochotę! Co do zasady muszkę nosi się do oficjalnego i formalnego stroju, do koszuli i marynarki lub do garnituru, ale tak naprawdę możesz ją także zawiązać pod szyją do codziennego outfitu, nawet do koszuli i jeansów. Będziesz wyglądał szykownie i wyjątkowo. Choć coraz więcej mężczyzn sięga po muszki, to wciąż jest to rozwiązanie deficytowe, więc zakładając muszkę na co dzień wciąż będziesz wyjątkowy i oryginalny.

Oczywiście najczęściej nosi się muchy do eleganckich połączeń, do garnituru lub fraka. Możesz założyć muszkę na każdą okazję, na którą wybierasz garnitur. Na ślub, wesele, przyjęcie rodzinne jak chrzest, czy komunia święta. Ponadto muszka będzie także odpowiednim wyborem na każdą elegancką potańcówkę, studniówkę, bankiet, czy bal w gronie współpracowników. Sprawdzi się także na przykład na gali rozdania nagród. Pamiętaj, że w muszce wyglądać będziesz jeszcze bardziej efektownie niż w krawacie, dlatego jeśli chcesz wywołać taki efekt i wyglądać jak gentleman, koniecznie po nią sięgnij.

Jak dobrać muszkę do garnituru?

Jakie muszki do garniturów dobrać? To wszystko zależy od tego, jakie koszule męskie i garnitury masz zamiar założyć. Różne muszki męskie znajdziesz w naszym sklepie internetowym Denley.pl. Jeśli chodzi o kryterium doboru, to możesz na przykład kierować się kolorem, mamy w naszym asortymencie różnobarwne muszki, które bez trudu dopasujesz do wybranego przez siebie garnituru i koszuli. Muszka powinna świetnie współgrać bowiem z całą stylizacją. Granatowy garniak i bladoniebieska koszula? Wybierz niebieską muszkę w delikatny wzór. Zakładasz czarny garnitur i jasnoróżowa koszulę? Chcesz dodatkowo rozjaśnić i rozweselić tę stylówkę? Postaw na czerwoną gładką muchę!

Muszka może także kontrastować z resztą stylizacji i być tym elementem, który przykuje wzrok Twoich rozmówców. Jasna muszka ubrana do czarnej koszuli może wyglądać naprawdę świetnie, postaw na białą albo bladoróżową. Możesz dobrać muszkę wzorem i kolorem do chusteczki, jaką włożysz w poszetkę, aczkolwiek jest to raczej moda odchodząca do lamusa. Obecnie najbardziej modny jest trend, w którym muszka i chusteczka są różne.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2021
pixel