Jak wrócić do formy po świętach?

2018-03-26
Jak wrócić do formy po świętach?

To wszystko sprzyja nagłemu przerwaniu wdrożonych nawyków dotyczących jedzenia i aktywności ruchowej. Po takim przedłużonym świątecznym weekendzie toczymy się jak kulki i zamiast uczucia relaksu – odczuwamy jedynie totalny zjazd energetyczny! Trzeba więc zacząć działać, by szybko wrócić do formy!

Jak wrócić do formy po świętach?

  • Przede wszystkim – zastosuj ostre cięcie. Wracając z wielkanocnego obiadu od mamy, cioci, babci – nie bierz ze sobą słoika żuru i połowy blachy ciasta „żeby się nie zmarnowało”. Powiedz „basta” świątecznemu obżarstwu i wróć do codziennych, dobrych(!) nawyków!
  • Wróć też do treningów i najlepiej zacznij od razu! Jeśli twój klub fitness w poniedziałek jest zamknięty – nic straconego! Zarzuć wygodny dres i przebiegnij się po lesie, udaj się na rowerową przejażdżkę lub chociaż wybierz się na długi spacer po parku! Możesz też spakować spodenki kąpielowe i wybrać się na basen! Zresztą to nawet fajna opcja w Lany Poniedziałek (zobacz też: „Lany Poniedziałek – w co się nie ubierać”). Chyba dasz radę wykonać plan minimum?
  • Cały czas nawadniaj organizm i pamiętaj o tym, by regularnie pić wodę – nawet wtedy, gdy nie czujesz pragnienia. Dzięki temu wypłuczesz organizm z toksyn i poczujesz się lżej. Pij też ziołowe herbaty i koktajle oczyszczające! Inspirujące receptury znajdziesz w jednym z naszych pozostałych wpisów pt. „3 sposoby na detoks„.
  • Wtorek! Koniec laby czas start! Rano wstań wcześniej niż zwykle. Wychodząc – zamiast windy wybierz schody, do szkoły lub pracy idź na pieszo albo znów wykorzystaj rower jako środek lokomocji. Będzie zdrowo i ekologicznie.
  • Zacznij odżywiać się racjonalnie. Zaraz po świętach wybierz się na zakupy i zaopatrz swoją lodówkę w nowalijki. Dzięki świeżym warzywom twój żołądek odpocznie i zregeneruje się, a jednocześnie zaserwujesz sobie masę witamin! Pamiętaj też, by wychodząc na cały dzień zabierać samodzielnie przygotowane lunchboxy.  Zaplanowane posiłki to podstawa i dzięki nim nie skusisz się na kolejne ” niepowołane przekąski”, które będziesz mieć pod ręką.
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2018
pixel