Jak włożyć sznurek do bluzy?

2021-03-30
Jak włożyć sznurek do bluzy?

Zdarzyło Ci się kiedyś przeciągnąć sznurek przy kapturze bluzy tak mocno, że schował się on z jednej strony, a z drugiej był za długi? A może zbyt mocno pociągnąłeś za sznurek u dołu bluzy i wyszedł on zupełnie z przeszytego tunelu? Niezależnie od tego, czy nosisz bluzy męskie, bluzy damskie może Ci się to przytrafić. Nie jest łatwo włożyć taki sznurek z powrotem, ale istnieje kilka trików, które skutecznie Ci w tym pomogą. Przeczytaj i bądź przygotowany na tę nieprzyjemną ewentualność.

Jak włożyć sznurek do bluzy przez kaptur?

Jeśli jesteś zwolennikiem luźnego lub sportowego stylu i masz w swojej szafie bluzy z kapturem, na pewno wiesz jak bardzo denerwujące jest doświadczenie wyciągnięcia sznurka. Jak zatem włożyć sznurek, który przez przypadek wyjąłeś z kaptury bluzy? Jest na to lifehack, który warto znać! A jest to... SPOSÓB NA AGRAFKĘ!

Jeśli sznurek tylko odrobinę schował się z jednej strony tunelu i tak warto wyciągnąć go całkowicie, wówczas włożenie go z powrotem będzie łatwiejsze. Wyciągnij sznurek i na jednym jego końcu przypnij agrafkę. Pamiętaj, że musi być odpowiedniej wielkości ponieważ musi zmieścić się w tunelu oraz swobodnie przez niego przejść. Sznurek z agrafką na końcu włóż do tunelu, a następnie przeciągaj go powoli trzymając za agrafkę wewnątrz. Trochę to potrwa, ale po kilku próbach będziesz w stanie zrobić to sprawnie i szybko. Warto także zabezpieczyć się na przyszłość, aby nie dopuścić do ponownego wyjęcia sznurka. W jaki sposób? Sprawdź poniżej.

Jak zabezpieczyć się przed wyciągnięciem sznurka?

Sposób na to, aby zabezpieczyć się przed wyciągnięciem sznurka z kaptura bluzy lub ściągacza u dołu jest kilka. Najprostszy to zawiązanie na dwóch końcach sznurka pętelek. Należy jednak pamiętać, żeby były one sporej wielkości, a co najmniej takiej, żeby nie zmieściły się w tunelu, wówczas nie wejdą do środka i problem z uciekającym sznurkiem się rozwiąże. Innym sposobem jest założenie na końcach sznurka niewielkich dodatków, które zapobiegną wyciągnięciu sznurka, poprzez blokadę go. Mogą to być na przykład niewielkie plastikowe koraliki, które będą dodatkową ozdobą.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2021
pixel