Jak usunąć z ubrania klej po naklejce?

Jak usunąć z ubrania klej po naklejce?

Zapewne doskonale wiesz jak uporczywe potrafi być czyszczenie kleju po naklejce, metce, cenie z różnych powierzchni i tkanin. Spotykamy się z tym problemem dość często, a szczególnie często jeśli mamy dzieci, które uwielbiają wszelkiego rodzaju naklejki i nalepki. Kiedy najczęściej pojawia się u nas problem z tym jak usunąć klej z naklejki z materiału? Głównie po zakupie nowych ubrań, kiedy przychodzimy do domu z nowymi zdobyczami, które obklejone są metkami i cenami. Niesamowicie irytujący to fakt, kiedy zamiast cieszyć się z nowego nabytku musimy najpierw pozbyć się zabrudzeń z kleju. Innym częstym przypadkiem są wszechobecne naklejki przyklejane wszędzie i bez opamiętania przez nasze dzieci, które bawiąc się nie zastanawiają się nad konsekwencjami. Jeśli jesteś mamą, to pewnie nie raz i nie dwa zdarzyło Ci się znaleźć naklejki poprzyklejane na meblach – kanapie, fotelu, stoliku, szafce. Niektóre z nich łatwo jest usunąć, inne stawiają opór i z tymi trzeba sobie inaczej poradzić. Jak? Przeczytaj poniższy poradnik, a od dziś Twoja odzież damska będzie bezpieczna, nawet jeśli zabrudzi się klejem.

Jak usunąć z ubrania klej po naklejce?

Domowe sposoby na usunięcie kleju z ubrań

Wciąż nurtuje Cię jak usunąć klej po naklejce z ubrania? To wcale nie musi być takie trudne i można sobie z tym poradzić sprawdzonymi domowymi sposobami. Jak to zrobić? Możesz sobie poradzić przy użyciu produktów, które zapewne masz w domu!

Jak usunąć z ubrania klej po naklejce?
Jak usunąć z ubrania klej po naklejce?

Jak usunąć klej z naklejki z materiału?

Najprościej z pomocą... ACETONU:
Aceton jest jednym z głównych składników zmywaczy do paznokci, więc jeśli masz w domu lakiery do paznokci i malujesz paznkocie, to masz zapewne także zmywacz. Usuwając klej z tkaniny podążaj za poniższą instrukcją:

 1. Nasącz wacik kosmetyczny acetonem.
 2. Zanim użyjesz acetonu na odzieży, pamiętaj aby zrobić próbę w mało widocznym miejscu na tkaninie. Jeśli aceton po wyschnięciu nie uszkodzi materiału, nie odbarwi kolorów, wówczas możesz go spokojnie użyć.
 3. Rozprowadź aceton na zaschniętej plamie z kleju, jeśli plama jest niewielka najlepiej użyj do tego patyczka kosmetycznego, jeśli większa wacika.
 4. Poczekaj ok. 15-20 minut aby zmywacz mógł dogłębnie wsiąknąć i skutecznie rozpuścić klej.
 5. Weź czystą (najlepiej nieużywaną) szczoteczkę do zębów i szoruj nią przez chwilę po powierzchni plamy. Jeśli klej dostatecznie się rozpuścił, powinien za pomocą szczoteczki zacząć schodzić z tkaniny.
 6. Wykrusz cały klej, a następnie wrzuć odzież do pralki i wypierz za pomocą standardowego cyklu prania, którego używasz na co dzień.

Jak usunąć klej po metce z ubrania?

Najprościej z pomocą... OCTU Z WODĄ:
Ocet to jedna z tych substancji, które znajdują się w każdym polskim domu. I bardzo dobrze, bo przydaje się on nie tylko w kuchni i podczas sprzątania, ale także podczas usuwania uporczywych plam z ubrań. Ta metoda sprawdzi się najlepiej podczas usuwania kleju po metce czy cenie. Aby usunąć klej po metce z ubrania postępuj zgodnie z następującą instrukcją:

 1. Stwórz roztwór octu z wodą w proporcjach 3:1 (75% wody i 25% octu)
 2. Namocz niewielką, czystą ściereczkę powstałym roztworem, dobrze wyciśnij i odsącz nadmiar cieczy.
 3. Delikatnie pocieraj zabrudzone miejsce, rób to do momentu aż zauważysz, że klej i pozostałości po metce zaczną się rolować i odchodzić od materiału.
 4. Po zakończonej operacji wrzuć odzież do pralki i wypierz w normalnym cyklu prania w niewielkiej temperaturze i za pomocą standardowych środków piorących.

Jak usunąć klej po naszywce?

Najprościej za pomocą... PARY WODNEJ:
Choć wydaje się to niewiarygodne, gdyż para wodna to w rzeczywistości zwyczajna woda, może być bardzo pomocna w usunięciu uporczywej plamy, która pozostała na tkaninie na przykład po naszywce. W jaki sposób jej użyć, aby była skuteczna?

 1. Opcję produkowania pary wodnej posiada prawie każde nowoczesne żelazko, więc możesz się nim wesprzeć, jeśli jednak nie masz takiego, możesz także poradzić sobie inaczej. Nalej do niewielkiego garnuszka wody (tak do połowy naczynia).
 2. Zagotuj wodę, tak aby zaczęła wrzeć, a dzięki temu także obficie parować.
 3. Umieść zabrudzoną klejem część odzieży nad parującym garnkiem, w jak najbliższej odległości. Rób to bardzo ostrożnie i uważaj, aby się nie poparzyć!
 4. Trzymaj ubranie nad parą do momentu aż zobaczysz, że klej zacznie się rozpuszczać, a plama powoli znikać.
 5. Odczekaj aż ubranie ostygnie, a zabrudzone miejsce wyschnie i resztki kleju zdrap czystą szczoteczką do zębów.
 6. W ostatnim etapie zwyczajnie wypierz ratowaną część garderoby. Użyj tego samego cyklu prania, którego używasz na co dzień.
pixel