Jak układać ubrania w szafie?

Jak układać ubrania w szafie?

Jak wygląda Twoja szafa? Możesz się pochwalić sporą i praktyczną garderobą, czy musisz wszystkie swoje cenne ubrania starać się upchać na maleńkiej powierzchni? Przestrzeń do przechowywania odzieży jest bardzo kluczowa w każdym domu, jeśli od początku dobrze ją rozplanujemy, nasze życie będzie prostsze, przyjemniejsze i nie przyniesie nam wielu nieprzyjemnych niespodzianek w kwestii naszej szafy! Organizacja szafy, czy garderoby dla wielu osób wydaje się być zadaniem ponad ich siły, a wcale nie musi tak być. Aby dobrze wszystko zaplanować wystarczy trzymać się kilku podstawowych zasad i wcale nie trzeba sprzątać w szafie co tydzień, aby utrzymać w niej nieskazitelny porządek. Oczywiście artystyczny bałagan raz na jakiś czas to jeszcze nie jest wielka zbrodnia, ale przyznasz zapewne, że zdecydowanie łatwiej jest mieć wolną głowę, jeśli w Twojej szafie panuje ład i porządek. A zatem jak go utrzymać? Przeczytaj poniższy poradnik i przekonaj się!

Jak układać ubrania w szafie?

Jesteś zwolenniczką wieszania ubrań na wieszakach, czy wolisz składać je i układać na półkach? Zarówno jeden, jak i drugi sposób jest dobry i skuteczny, ale najlepiej sprawdza się system mieszany, to znaczy część ubrań powieszonych w dużej wiszącej szafie, część złożona na półeczkach. Co należy wieszać? Oczywiście sukienki, eleganckie bluzki, spódnice, wszelkiego rodzaju żakiety i marynarki, a także kurtki i płaszcze. W szafie wiszącej warto wykorzystać także pudełka do przechowywania, można je umieścić na dolnej półce pod wiszącymi rzeczami schować w nich buty, torebki, czy czapki, rękawiczki i szaliki zimowe.

Jak układać ubrania w szafce?

Masz niewielką szafkę i musisz się w niej zmieścić ze wszystkim? Dobrze przemyśl w jaki sposób posegregować odzież. Przede wszystkim zastosujcie z partnerem podział na Twoje i Jego ciuchy, a więc klasyczny podział: odzież damska i odzież męska. Pamiętaj aby nigdy nie mieszać ubrań damskich i męskich na jednej przestrzeni, wprowadzi to ogromny chaos i niepotrzebne nieporozumienia. Wyznacz strefy, w których poukładacie ubrania przeznaczone do noszenia na co dzień, do święta, osobno także powinna być ułożona odzież sportowa i bielizna. W niewielkiej szafce staraj się układać rzeczy w taki sposób, aby te które nosisz najczęściej były na wysokości wzroku, natomiast te używane rzadziej powinny znaleźć się na najniższych lub najwyższych półkach. Rzeczy noszone rzadziej układaj też w tylnych partiach szaf, gdzie nie musisz zaglądać codziennie.

Jak układać ubrania w szafie?

Jak układać ubrania w szufladzie?

Jak układać ubrania w szafie?

A może preferujesz przechowywanie odzieży w szufladach? Potrafią one także być bardzo praktyczne, pod warunkiem, że mądrze będziesz potrafiła je wykorzystać. Warto zastanowić się nad metodą przechowywania odzieży w szufladach w pionie, pozwoli Ci to mieć nieograniczoną dostępność w jednej chwili do wszystkich ciuchów jednocześnie. Jeśli ułożyłabyś odzież w szufladach w poziomie, a więc jedno na drugim, wówczas szukając jakiejś konkretnej części garderoby, musiałabyś wyjąć z niej wszystko i później ponownie tam włożyć. Przyznaj, że zabierałoby Ci to mnóstwo cennego czasu, a doskonale wiemy jak jest on cenny, szczególnie jeśli ubieramy się rano i spieszymy się do pracy. Możesz układać odzież w szufladach w dwojaki sposób, bluzki, spodnie, czy sweterki można bowiem rolować i w takiej formie układać w szufladach albo można je także składać w kwadraty lub prostokąty. To, jaki sposób wybierzesz zależy w dużej mierze od głębokości i pojemności posiadanych przez Ciebie szuflad.

Segregacja ubrań w szafie

Jaki sposób segregacji odzieży preferujesz? Lubisz je układać rodzajami tzn: osobno spodnie, bluzki, swetry, tuniki, T-shirty itp., czy jednak kolorami? Zarówno jeden, jaki i drugi sposób może być przydatny, ale zanim zastosujesz jeden czy drugi zastanów się w jaki sposób dobierasz do siebie poszczególne części garderoby? Czy wybierając komplety odzieży, które chcesz ze sobą zestawić sugerujesz się ich kolorystyką, czy barwy są na drugim miejscu, a najważniejsze są dla Ciebie fasony i modele odzieży? Jest to bardzo istotne, aby wiedzieć w jaki sposób kompletujesz odzież, możesz dzięki temu oszczędzić wiele czasu, który spędzasz w garderobie ubierając się.

Jak układać ubrania w szafie?

Jak układać w szafie ubrania sezonowe?

Czy co najmniej dwa razy do roku robisz przegląd swojej szafy i podmieniasz odzież ze względu na panujący sezon? Jeśli nie, to koniecznie powinnaś zacząć to robić! Zarówno w sezonie jesienno-zimowym, jak i wiosenno-letnim powinno się przejrzeć szafę i odłożyć rzeczy, które przez kolejne pół roku nie będą Ci potrzebne. Po co bowiem trzymać w głównej części szafy sukienki letnie, kiedy na horyzoncie jesień i zima, a więc będziesz potrzebować grubszych sukienek, dzianinowych tunik i sweterków. Na przegląd garderoby pod względem doboru ubrań sezonowych nie musisz wcale poświęcać dużo czasu. Wystarczy jedno popołudnie lub weekend (jeśli masz naprawdę pokaźną szafę)! Włącz swoją ulubioną muzykę i przejrzyj ubrania jakie posiadasz. Możesz przy tej okazji od razu pozbyć się rzeczy, które już Ci nie pasują albo wyszły z mody, nie ma sensu bowiem przechowywać coś, czego od dawna nie nosisz.

Jak ładnie poukładać w szafie buty i torebki?

Jak układać ubrania w szafie?

Jesteś jedną z tych kobiet, która kocha buty? Masz ich w całym mieszkaniu mnóstwo, pochowanych po różnych kątach i marzysz o garderobie z prawdziwego zdarzenia niczym Carrie Bradshaw w Seksie w wielkim mieście? Przypomnij sobie jak świetnie i mądrze miała ona poukładane setki par szpilek, botków, kozaczków i oczywiście torebek! Niestety nie każda kobieta może sobie na to pozwolić w polskich realiach, ale można spróbować stworzyć namiastkę tego nowojorskiego luksusu nawet w niewielkim mieszkaniu w bloku. Przygotuj sobie kilka półek w szafie, które przeznaczysz na buty. Zastanów się nad kupnem specjalnych organizerów na buty, które znaleźć można w internecie w niewielkich cenach, dzięki nim buty zajmą Ci w szafie znacznie mniej miejsca niż gdybyś układała je w inny sposób. Buty, które są dla Ciebie najbardziej cenne warto przechowywać w pudełkach, pamiętaj że ważne jest aby się one nie zakurzyły i nie zniszczyły przez to. A co z torebkami? Możesz pozawieszać je na haczykach w szafie lub poukładać na półkach albo w pudełkach i kartonach. Wszystko zależy od tego jakie torebki preferujesz, jeśli są to małe torebki, kopertówki i listonoszki wówczas bez problemu zmieszczą się na półce w szafie. Większe torebki lepiej porozwieszaj aby się nie odkształciły podczas przechowywania.

Jak układać spodnie w szafie?

Ostatnią, ale nie mniej ważną do układania częścią odzieży są spodnie! Zarówno kobiety, jak i mężczyźni potrafią mieć ich w swoich szafach po kilkanaście albo nawet kilkadziesiąt par. Najprostszym sposobem na ich przechowywanie jest układanie ich na półkach, spodnie bardzo łatwo się składa i ułożone jedne na drugich świetnie się sprawdzają. Jednakże można spodnie takie wieszać na specjalnie do tego przeznaczonych wieszakach. Tę metodę warto zastosować względem spodni o eleganckim kroju, takich które posiadają kant. Oczywiście jeansy również można wieszać na wieszakach, pamiętaj aby zawsze równo składać spodnie, koniecznie wzdłuż szwów, niezależnie od tego czy planujesz je poukładać na półkach, czy porozwieszać.

pixel