Jak urządzić garden party dla dzieci?

2019-06-19
Jak urządzić garden party dla dzieci?

Lato, wakacje, słoneczna pogoda… takie okoliczności wprost sprzyjają temu, by urządzając urodziny dla dziecka lub inny rodzaj imprezy dla najmłodszych – przenieść się z kawiarenek, sal zabaw i domów – do ogrodu! I zorganizować garden party dla dzieci! 

Garden party dla dzieci – jak się za to zabrać?

przyjęcie w ogrodzie dla dzieciOgrodowe party dla dzieci mają tę zaletę, że są to imprezy niskobudżetowe! Nie trzeba ponosić kosztów opłat za lokal, nie wymagają też one specjalnego wystroju. Wszystko można zorganizować w rozsądnym budżecie, a bardziej od pieniędzy – liczy się tu kreatywność. Najważniejsze, by zapewnić dzieciom przestrzeń do zabawy. Tak, aby mogły pograć w piłkę i pobawić się w berka. Przyjęcie w ogrodzie może być tematyczne, ale i zupełnie tradycyjne.

Dekoracje!

Już samo to, że przyjęcie odbywa się w plenerze, w otoczeniu drzew, krzewów i kwiatów sprawia, że jest malowniczo! Przygotowując wraz z dzieckiem dodatkowe elementy wystroju – nie tylko urozmaicimy krajobraz, ale jest to też szansa na fajną, wspólną zabawę. Balony, chorągiewki, papierowe girlandy z tematycznym napisem, wstążki, lampki choinkowe i serpentyny – świetnie podkreślą charakter przyjęcia dla dzieci! Można rozwiesić je między drzewami albo na ścianie domu.

Swobodna atmosfera nie wymaga specjalnej zastawy. Na stół z przekąskami wystarczy położyć obrus i ozdobić go wazonem pełnym ciętych kwiatów. Kolorowe owoce sezonowe, lampiony i latarenki ledowe dodadzą wyjątkowego klimatu sielskiej atmosferze. Priorytetem jest bezpieczeństwo dzieci, dlatego ze świec najlepiej zrezygnować.

jak zorganizować garden party dla dzieciJedzenie!

W czasie przyjęcia dzieci są zwykle zbyt podekscytowane, by zasiadać i biesiadować przy stole. Jednak potrzebują dużo energii i chętnie przybiegają do stołu wypić szklankę soku czy wody. Jedzą też szybko, bo zabawa i przyjaciele czekają, dlatego najlepiej sprawdzają się pożywne, słodkie i słone przekąski na jeden kęs.

Mogą to być np. świetnie prezentujące się babeczki cupcakes, ciasteczka, mini kanapki i owoce w różnych formach. A pyszne lody albo wata cukrowa na deser – z pewnością zrobią niebagatelną furorę!

Zabawy i atrakcje!

Dzieci w terenie świetnie zorganizują sobie czas bez specjalnego udziału dorosłych. Wystarczy, by w pobliżu była piłka, paletki do gry w badmintona, skakanki i inne akcesoria sportowe. Można postarać się o stworzenie toru przeszkód, zapewnić dzieciakom sprzęt do puszczania baniek mydlanych i przybory plastyczne. Niech kreatywna zabawa nie ma końca! Tym bardziej, że nie trzeba martwić się o bałagan

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2019
pixel