Jak ubrać się na surfing?

2020-08-13
Jak ubrać się na surfing?

Tegoroczne lato to czas szczególny. Wiele osób, na wakacje, nie wypuszcza się zbyt daleko, dlatego nadbałtyckie plaże przeżywają oblężenie. W tym Półwysep Helski, który jest krajową mekką surferów. Polski piasek może i różni się nieco od kalifornijskiego, jednak Hel – dla pasjonatów desek ma wartość sentymentalną. Przyczepy, kampery, namioty i przede wszystkim pozytywni ludzie tworzą tu niepowtarzalny klimat, w którym aż miło łapać fale! 

pianka do surfowania
Zimna woda? Niezbędna będzie pianka do surfowania! Denley.pl

Jak ubrać się na surfing?

Aktywne spędzanie czasu nad wodą i w wodzie potrzebuje specjalnego przygotowania, a już chłodny Bałtyk jest w tym względzie szczególnie kapryśny. Rześkie poranki, trudne warunki w wodzie, przejmujące zimno – nie tylko z falą trzeba się mierzyć. Jednak pomimo, że surfing jest wymagającym sportem – jednocześnie jest minimalistyczny, jeśli idzie o ekwipunek niezbędny do jego uprawiania.

Co zabrać i jak ubrać się na surfing? Potrzebna jest deska surfingowa, leash i pianka. I to właśnie lekki, profesjonalny kombinezon piankowy przygotowuje organizm surfera do kontaktu z wodą, która potrafi schładzać bardziej niż powietrze! Dlatego na piance trzeba skupić uwagę, by wybrać model idealnie dopasowany do warunków.

szorty do surfingu
Gdy jest gorąco i woda ma wysoką temperaturę – przydają się szybkoschnące szorty. Denley.pl

Pianki do surfowania:

  • Pianki mokre – lekkie, zabezpieczają ciało w warunkach gorącego klimatu i ciepłej wody; w takich okolicznościach sprawdzają się też szybkoschnące szorty i termoaktywne, jaskrawe T-shirty;
  • Pianki suche z grubego neoprenu – wykorzystywane do surfowania w zimnej wodzie (o temperaturze nawet poniżej 0 stopni Celsjusza), w ekstremalnych warunkach. Wówczas z tego tworzywa wkłada się również rękawiczki i buty, które przed zimnem chronią dłonie i stopy.
  • Pianki półsuche – wykorzystywane przy temperaturze 10-20 stopni Celsjusza.

gdy fale zostaną przełamane…

jak się ubrać na surfing
Jaskrawe kolory wpisują się w luźny lifestyle surferów. Denley.pl

Pogoń za falą to nie wszystko! Surferzy tworzą swoistą subkulturę i po pływaniu dalej trwają w harmonii z otaczającymi ich morskimi okolicznościami. Lekkość bytu, spontan – to ich charakteryzuje. Do tego pyszne jedzenie, muzyka i moda. Bo surfing to nie tylko niesamowity sport, ale też pasja i sposób na życie!

Egzystując przy wodzie i czekając na fale sprawdzają się spodenki boardshorts, a w chłodniejsze dni spodnie baggy. Ponadto kolorowe bezrękawniki, T-shirty z nadrukami (wakacyjne printy, motywy florystyczne, napisy), a także koszule w kratę na chłodniejsze wieczory, luźne bluzy dresowe, szerokie swetry. Do tego czapki z daszkiem i beanie’s. W tych stylizacjach dominuje luz i swoboda!

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2020
pixel