Jak ubrać się na rower?

2020-04-22
Jak ubrać się na rower?

Wirus COVID-19 chyba każdemu pokrzyżował szyki, nieco skomplikował życie i lifestyle wszystkich, przynajmniej na chwilę obecną – zmienił się. Nim wszystko wróci do normy trzeba umieć radzić sobie w nowej rzeczywistości i korzystać z tych opcji, które aktualnie są dostępne. Niedawne poluzowanie obostrzeń w naszym kraju umożliwia jazdę na rowerze w celach rekreacyjnych! Jako, że aktywność fizyczna jest w tym czasie szczególnie ważna – to naprawdę dobra wiadomość! A jak ubrać się na rower? Podpowiadamy! 

Ważne informacje! 

Na początku wpisu warto zaznaczyć, że „przywrócona” możliwość jazdy na rowerze nie uwzględnia korzystania z rowerów miejskich. Z modowego punktu widzenia jest to o tyle istotne, że popularny do tej pory cycle chic wypada z trendów i ląduje w parterze bez kasku Korzystanie z jednośladów nie ma teraz charakteru swobodnego przemieszczania się po mieście! Czy to w ramach codziennych dojazdów do szkoły, pracy czy też lanserskich przejażdżek… Oczywiście – do pracy można popedałować, jednak jest to jazda z punktu A do punktu B. Bez przystanków na kawkę na wynos i kurtuazyjne pogawędki ze stale mijanymi osobami… No i używamy tylko swoich rowerów!

Z rowerów można korzystać na ścieżkach leśnych lub w otwartych parkach. Jednak według zaleceń ministerstwa – uskuteczniać jazdę można jedynie w stopniu minimalnym. Oznacza to, że w obrębie lasów i parków można poruszać się na rowerze w ramach zadbania o kondycję fizyczną i psychiczną! Czyli tylko i wyłącznie – dla zdrowia. Przy czym bez zmian – należy zachowywać odpowiedni dystans od innych ludzi, a także, w przestrzeniach ogólnodostępnych – nosić maseczkę ochronną, zakrywającą usta i nos. W lesie zasłaniać twarzy nie trzeba.

Nie wiadomo jak długo potrwa obecna, bezprecedensowa sytuacja, ale pewne jest jedno. Moda się zmieni! Nurty, na jakiś czas, odwrócą się od estetyki nadmiaru i wyszukanego szyku. Ubrania, na które będziemy stawiać będą raczej klasyczne, skromne, proste i przede wszystkim – wygodne. Tak w codziennym użytkowaniu, jak i… w praniu. Bo dbanie o czystość odzieży, ma teraz szczególne znaczenie i jest ściśle powiązane z reżimem higienicznym.

jak ubrać się na rower
Dresowe spodnie sportowe idealnie sprawdzą się do jazdy na rowerze! Denley.pl

Jak ubrać się na rower?

O rowerowej elegancji na razie możemy zapomnieć. Casualowe spodnie i koszula na rower są teraz nie na miejscu, ale przede wszystkim – stylówka taka byłaby nieco oderwana od rzeczywistości. Aktualnie stawiamy na ponadczasowy styl sportowy!

Twój active look, przede wszystkim powinien spełniać cechy funkcjonalne! Ubrania na rower muszą być komfortowe i zapewniać ci pełną swobodę ruchów. Być proste w obsłudze (czyli, że łatwo będzie o nie zadbać) i dostępne. Modna odzież sportowa męska w pełnej ofercie znajduje się w naszym sklepie Denley.pl. A nabyć ją możesz w całkowicie bezpieczny sposób! Na naszej platformie zakupów dokonujesz online, a nasi dostawcy dostarczą ci produkty z zachowaniem wszelkich ochronnych norm.

ubrania na rower – co ubrać wybierając się na przejażdżkę „dla zdrowia”?

Jak ubrać się na rower? Dokładnie tak, jak od razu przychodzi ci na myśl! A wierzymy, że myślisz o tym samym co my! Na rower najlepsze będą spodnie ze ściągaczami, jak. np. joggery. Dzięki ściągaczom na nogawkach, te nie będą ci się „majtać”. W związku z tym, że spodnie te z założenia są luźne, wpisane w nurt sportowy i miejski – będziesz czuć się w nich niesamowicie swobodnie. Możesz wybrać też inne modele o takim charakterze, najlepiej z przyjemnej tkaniny dresowej. W ciepłe dni mogą to być krótkie spodenki z dresówki.

w co się ubrać na rower
Bluza dresowa sprawdzi się na rower. W razie wiatru – załóż kaptur. Denley.pl

Podobnie z bluzą! Dresowa bluza z kapturem powinna być twoim pierwszym wyborem. Bo nie istnieje żaden wygodniejszy i bardziej ponadczasowy model bluzy! To może być model zakładany przez głowę lub męska bluza rozpinana – jak wolisz! Spodnie dresowe, bluza… możesz dowolnie zestawiać ze sobą te dwa elementy lub od razu zdecydować się na kompletny dres sportowy. Nie zaprzeczysz, że ten na rower jest po prostu idealny! A pod dres – oczywiście bawełniany, oddychający T-shirt lub przewiewny bezrękawnik.

W takiej stylizacji „dla aktywnych” możesz zrobić zadowalającą twój organizm liczbę kółek po alejkach parkowych. Albo też wybrać się do pobliskiego lasu na ścieżkę! Pamiętaj jednak, że w lesie obowiązują specjalne reguły i oprócz wygodnego outfitu musisz myśleć o tym, by twoje ubrania pełniły funkcję ochronną i maskującą. Przeczytasz o tym więcej tutaj: „Jak się ubrać do lasu?”.

Sportowa odzież jest o tyle praktyczna, że nie tylko świetnie jest w niej się ruszać, ale też łatwo o nią zadbać. Bez problemów wrzucisz taki zestaw do prania i wysuszysz. Po to, by za dzień lub dwa znów po niego sięgnąć i ruszyć przed siebie. Sportowe ubrania mają to do siebie, że ich poszczególne elementy są ze sobą niezwykle kompatybilne. Nie musisz tu stosować zasad monochromatyczności kolorystycznej, ani color blockingu. Właściwie każde spodnie dresowe i bluzy – pasują do siebie. Bo są to ubrania basic! Szczególnie teraz powinny stanowić one bazę twojej garderoby, by niezależnie od tego czy spędzasz czas w domu, czy wychodzisz „karnąć się” dla zdrowia na rowerze – mógł sięgnąć po nie bez zastanowienia. Bo bez wątpienia będziesz wyglądać w nich adekwatnie do czasów, w jakich przyszło nam trwać, mimo wszystko – modnie, no i zapewnią ci one wyjątkowy komfort!

Chciał nie chciał – dla dopełnienia outfitu na rower i obowiązków obywatelskich – zabierz ze sobą maseczkę osłaniającą twarz. Jazda rekreacyjna jest raczej spokojna, jednak dla zwiększenia własnego bezpieczeństwa przyda ci się również kask rowerowy!

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2020
pixel