Jak ubrać się na rave?

2020-06-03
Jak ubrać się na rave?

Fani piłki nożnej, rozmaitych dyscyplin sportowych, a także nurtów muzycznych, w tym techno – w tym roku mogą czuć się zawiedzeni. Covid-19 skutecznie pokrzyżował wszystkim plany, odwołano masowe wydarzenia, na inne terminy zostały przełożone koncerty i festiwale. Jednak co się odwlecze to nie uciecze! 

białe spodnie rave
Białe spodnie odbijające światło, neonowe wstawki – idealnie! Denley.pl

W końcu wszystko wróci do normy! Tymczasem, jeśli chcecie nastroić się odpowiednio, a u progu wakacji to zrozumiałe – na początek proponujemy wgląd w nowe propozycje platformy Netflix. Szczególnie warto jest rzucić okiem na „White Lines”, a właściwie posłuchać, bo nowy, lekki serial twórcy „Domu z papieru” wyróżnia się sielskimi, letnimi pejzażami Ibizy, a przede wszystkim muzyką. Mamy też wgląd w nieokiełznane reav’y rozkręcane przez DJ’a z Manchesteru (miasta będącego kolebką kultury rave).

Co to jest rave?

Oczywiście całonocna (lub dłuższa) impreza z muzyką elektroniczną serwowaną przez DJ’ów. Określenia tego, w londyńskim slangu, użyto po raz pierwszy w latach 60-tych ubiegłego wieku.

Pierwsze rave’y były nielegalne. Zamiast w klubach – odbywały się w opuszczonych halach fabrycznych, magazynach, w oryginalnych plenerach i w tym podobnych miejscach. Flirt rave’u z mainstreamem miał swoje negatywne konsekwencje, jednak silnie przyczynił się też do popularyzacji muzyki elektronicznej. Spowodował, że klubowe brzmienia stały się powszechne!

jak ubrać się na rave
Letni, bijący po oczach Tank Top? Jak najbardziej! Denley.pl

Jak ubrać się na rave?

  • Na rave’ach się tańczy! A tego rodzaju aktywność, wśród tłumu otaczających osób, wymaga odpowiedniego ubrania. Po pierwsze – stawiamy na oddychające tkaniny, jak np. bawełna!
  • Można zaszaleć! Noś zwariowane kostiumy (kandi) i kolorowe ubrania! Świetnie sprawdzą się ubrania neonowe!
  • Tutaj modowe inspiracje właściwie nie mają granic, jednak świetnie sprawdzają się niebanalne połączenia ubrań retro rodem z lat 80-tych i 90-tych z nowoczesnymi trendami.
  • Portki z lampasami, ortalionowe kurtki, koszulki bokserki, jeansowe kamizelki, białe spodnie, jaskrawe T-shirty – możesz ubrać się w nie!
  • Najważniejsze z najważniejszych? Wygodne obuwie! Bez niego nie przetrwasz
  • Niezbędne gadżety: bajeranckie okulary, maska lub chusta na twarz (w razie zadymienia, nie Covid’a-19), zatyczki do uszu, plecak, nerka lub torba na niezbędniki.

męski blog

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2020
pixel