Jak ubrać się do pracy latem?

2020-07-15
Jak ubrać się do pracy latem?

O ile nie jest się uczniem lub studentem – przerwa wakacyjna nie zwalnia z pracy. Jedynie ubrany w ramy ściśle określonych terminów – urlop wypoczynkowy! Tym, którzy w ciepłe, a nawet upalne dni nie są zwolnieni z obowiązków zawodowych podpowiadamy – jak ubrać się do pracy latem?

jak ubrać się do pracy latem

A lipiec i sierpień to miesiące, w których aż prosi się, by trochę wyluzować. Również w kontekście stylizacji do pracy! I wiąże się to nie tylko z wakacyjnym klimatem wiszącym w powietrzu! Również z pogodą! W duszne, słoneczne dni potrzebujemy wytchnienia! Orzeźwiający powiew świeżego powietrza niezbędny jest nawet w garderobie! Z pomocą przychodzi styl, w swojej wersji letniej – smart casual. Idealny dla osób poszukujących nieformalnego stroju biznesowego!

Jak ubrać się do pracy latem? 

Tak, aby nawet wówczas, gdy pracujemy „pod krawatem” – czuć się lekko i rześko!

Wszelkie ubrania krępujące, ograniczające ruchy i przyklejające się do ciała z powodu nadmiernego pocenia się – z całą pewnością źle wpłyną na samopoczucie. A przecież dobre podejście na co dzień i w pracy są niesamowicie ważne! Dlatego latem warto stawiać na ubrania męskie, które zagwarantują facetowi wygodę przy zachowaniu biznesowego szyku, w nawet najbardziej upalne dni!

Wskazówki! 

  • Latem wybieramy odzież przewiewną i cienką, pozwalającą skórze oddychać. Sprawdzą się tu ubrania o luźnych splotach i z naturalnych tkanin. Takie, które zapewniają mężczyźnie komfort termiczny i w których upały nie dadzą się zanadto we znaki. To może być bawełna, len lub jedwab. Albo ich mieszanki. Stawiaj na koszule męskie bawełniane, które przepuszczają powietrze i odprowadzają wilgoć.
  • Jeżeli dress code w pracy wymaga tego, abyś chodził w marynarce – wybierz lekki model bez podszewki na plecach, co zapewni lepszą wentylację ciała. Alternatywą dla marynarki mogą być męskie kardigany i sweterki V-neck, szczególnie w mniej upalne dni lub w pomieszczeniach klimatyzowanych.
  • Jeśli chodzi o kolorystykę, to najlepiej sprawdzą się jasne ubrania. Wprawdzie siedząc, dajmy na to, w banku lub w biurze korporacji, gdzie pomieszczenia są klimatyzowane – nie będzie ci szczególnie gorąco, to jednak jasne odcienie lepiej wpływać będą na twoje samopoczucie. Są lżejsze w odbiorze wizualnym, kojarzą się latem, energią. Zamień czarny garnitur na jaśniejszy, np. szary model. W letni styl wpiszą się także garnitury w kratę! Również beże czy błękity świetnie korespondować będą z nieskazitelną bielą koszuli lub z innym modelem w przyjemnym, pastelowym kolorze!
  • W biznes casual wpisują się spodnie na kant z cienkiej wełny, a także chinosy.
  • W miejscach, gdzie należy wyglądać stylowo, ale stylizacja nie musi być formalna, nawet w niewielkim stopniu – świetnie sprawdzą się męskie koszulki polo!
  • Jeśli zaś chodzi o obuwie – najdoskonalsze będą ponadczasowe mokasyny.

Przeczytaj również tekst pt.: „Garnitur na lato! Jaki wybrać?”

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2020
pixel