Jak ubrać się do Aquaparku?

2020-04-14
Jak ubrać się do Aquaparku?

No więc mamy wiosnę w pełni. I choć ta tegoroczna różni się od poprzednich, znanych nam wiosen, to liczymy na to, że w niedługim czasie wszystko wróci do normy i już niebawem będziemy nadrabiać wszelkie zaległości. 

jak ubrać się do parku wodnego
Komfortowe kąpielówki męskie spiszą się podczas wodnych szaleństw. Denley.pl

A gdy będzie ciepło, z całą pewnością chętnie będziecie korzystać z ofert parków wodnych, których to w Polsce i tuż za jej granicami nie brakuje! Te cieszą się naprawdę dużym zainteresowaniem, a amatorzy wodnych szaleństw latają za tą formą rozrywki nawet do Dubaju! Tymczasem w bliższej okolicy też się dzieje. Suntago Wodny Świat, Water Park Energylandia, Tropikalna Wyspa pod Berlinem… to tylko niektóre z miejsc, gdzie można skorzystać z wodnych atrakcji! Jest to świetny pomysł na weekendowy wypad ze znajomymi! Idealny do wykorzystania w lecie, ale też w innych okresach roku!

Z racji tego, że aquaparki to miejsca publiczne, przewija się tam sporo osób, a w dodatku – raczej udajesz się tam z rodziną lub przyjaciółmi – musisz trzymać fason! Wbrew pozorom – kąpielówki i akcesoria to niebagatelna sprawa! Dlatego podpowiadamy – jak ubrać się do aquaparku? Porady te przydadzą ci się również na kameralnych kąpieliskach! Wszak dobrze wyglądać trzeba zawsze!

Jak nie ubrać się do parku wodnego? 

To może zacznijmy od uniknięcia gaf! Po pierwsze – raczej nie wbijaj na basen spontanicznie i z marszu i nie paraduj w bieliźnie! Ludzie mają różne pomysły, a ten jest absolutnie beznadziejny. Jednak jak alarmują ratownicy pilnujący porządku… zdarza się, że ktoś chce popływać w gaciach. Jeśli chodzi o wybór stroju wodnego, to pomimo luźnej, imprezowej, zabawowej atmosfery – są granice! Zatem bawełniane bokserki, podobnie jak męski garnitur – nie nadają się. No chyba, że masz specjalne pozwolenie, a w tym garniaku, wraz ze świeżo poślubioną żoną robicie niebanalną sesję zdjęciową w basenie – to jest to całkowicie inna historia Poza takim wyjątkiem, w parku wodnym, definitywnie – obowiązuje strój kąpielowy!

I tutaj, przed udaniem się do aquaparku, warto zaczerpnąć informacji odnośnie obowiązującego w danej instytucji regulaminu! W niektórych miejscach spodenki kąpielowe muszą być przylegające! Szczególnie, jeśli wybierasz się gdzieś dalej – warto wiedzieć to przed wyjazdem! Często pojawia się pytanie – czy do parku wodnego trzeba mieć czepek? No właśnie różnie bywa, dlatego z wyprzedzeniem sprawdź konkretne regulacje na ten temat!

jak ubrać się do aquaparku
Jak ubrać się do aquaparku? Podstawa to komfortowe spodenki kąpielowe a amerykańskim stylu! Denley.pl

Jak ubrać się do aquaparku?

Trzymaj się trzech zasad. Po pierwsze – powinieneś wyglądać modnie, czyli jak zwykle. Dobrze jest kierować się tu ponadczasowym szykiem amerykańskich surferów, bo to właśnie oni wyznaczają trendy w modzie plażowej. Po drugie – kieruj się też zasadami obowiązującymi w danym parku wodnym. I po trzecie – powinieneś czuć się w swoim stroju maksymalnie komfortowo. Nic nie powinno cię uwierać, ocierać, cisnąć, itd.

Przeczytaj również tekst pt.: „Jak ubierają się surferzy?”

  • Spodenki kąpielowe powinny być dopasowane do twojej sylwetki i wyróżniać się… kolorem. O ile regulamin aquaparku nie stanowi inaczej – raczej nie decyduj się na obcisłe kąpielówki z lycry, bo w nich odznaczać się będzie twoje przyrodzenie. Nie żebyś nie miał się czym chwalić, jednak okoliczności basenowe, gdzie oprócz ciebie jest mnóstwo innych ludzi – nie bardzo sprzyjają takiemu outfitowi. Dopasowane majtki kąpielowe zarezerwowane są dla profesjonalnych pływaków i niech tak zostanie. Zaś najmodniejsze męskie kąpielówki powinny być w sam raz, krótkie lub sięgające do połowy uda. Podobnie jak szorty! Nie bez znaczenia jest też wspomniana kolorystyka! Szorty kąpielowe w intensywnych odcieniach, z wzorami lub z motywem „multikolor” spełniają różne funkcje. Spodenki boardshorts z siatką wewnątrz i ze sznurkiem ściągającym w pasie – wyróżniają cię, dodają energii no i co tu dużo mówić – nadają charyzmy całemu twojemu wizerunkowi. Świadczą też o twoim poczuciu humoru
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2020
pixel