Jak ubierają się surferzy?

2019-06-12
Jak ubierają się surferzy?

Sensem życia surfera jest wznoszenie się na fali. Ale pływanie na desce to nie wszystko! Surferzy stworzyli swoją niepowtarzalną subkulturę, z lifestyle’m, jedzeniem, muzyką i modą, kręcącymi się wokół wodnego sportu.

Początki funkcjonowania subkultury surferskiej sięgają lat 20-tych ubiegłego wieku, a jej rozkwit przypadł na lata 50-te i 60-te. Wtedy to, w Kalifornii, założono kultowe pismo Surfer Magazine, które w pewnym sensie określało ramy życia typowego surfera. Ten miał skupiać swoją egzystencję wokół warunków atmosferycznych sprzyjających powstawaniu fal i polować na nie. Rzucać wszystko i oddawać się w pełni okazji do zaczerpnięcia harmonii życia z oceanem i nad oceanem!

I takich zapaleńców nie brakowało! Nie tylko opanowywali oni tereny geograficzne, na których można było liczyć na tzw. „przełamywanie fali”, ale też w tych swoich enklawach realnie wpływali na kulturę plażową. W pogodni za falą przemieszczali się Pontiacami Woodie, słuchali surf’s music, nosili określone ciuchy. To dzięki nim zapanowała powszechna moda na bikini, spodenki boardshorts czy baggies. To u surferów początek swój zanotowała dyscyplina lądowa – skateboarding!

Jak ubierają się surferzy?

Na deskę – wiadomo. Profesjonaliści zaopatrują się w specjalną odzież, zaprojektowaną do uprawiania sportów wodnych.

Na plaży jedynym słusznym strojem są spodenki kąpielowe, a jeśli chodzi o górną część stylizacji to są to koszulki bez rękawów czyli tank topy i T-shirty z nadrukami.

surfer
Denley.pl

Codzienne życie surfera toczy się wokół oceanu (w Polsce swoją miejscówkę surferzy mają na Helu), dlatego wszystkie jego stylizacje są swobodne, wpisane w charakterystyczny, sielski lifestyle. Po pływaniu czas na relaks i wieczorami, gdy surferzy spotykają się z przyjaciółmi ze swojego grona – ich outfity są luźne i wygodne.

Dominują szorty, T-shirty (nierzadko z motywem floral), jako okrycie wierzchnie – koszule w kratę, luźne swetry i oversize’owe bluzy.

Jako akcesoria dopełniające stylizację, poza funkcjonalnymi okularami słonecznymi, sprawdzają się czapki z daszkiem i beanie’s.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2019
pixel