Jak ubrać dziecko na wycieczkę szkolną?

2018-10-27
Jak ubrać dziecko na wycieczkę szkolną?

Szczególnie jesienną i zimową porą rodzice zastanawiają się – jak ubrać dziecko na wycieczkę szkolną? Nic dziwnego! Pogoda bywa kapryśna, może padać i być zimno, choć przecież niekoniecznie. W każdym razie warunki pogodowe odegrają sporą rolę w sprawdzianie samodzielności dziecka, ale warto je do niego przygotować. Odpowiednio dobrana odzież zaoszczędzi stresu zarówno młodemu turyście czy turystce, jak i rodzicom.

jak ubrać dziecko na wycieczkę szkolną
Wygodna bluza z kapturem świetnie sprawdzi się podczas wycieczki. Denley.pl
Wyjazd jednodniowy.

Oczywiście przygotowania do wycieczki – w dużej mierze zależą od długości wyjazdu. Czy ma to być jeden dzień czy kilka – przed wycieczką warto sprawdzić prognozy. Zupełnie inne ubrania dla dzieci przygotowuje się na „zwykły dzień”, a inne, gdy zapowiadane są opady i nie obejdzie się bez płaszcza przeciwdeszczowego. Zresztą jest on cienki i zapobiegawczo zawsze można schować go w plecaku.

Najrozsądniejszą opcją jest dopilnowanie, by dziecko było ubrane na cebulkę. Niezależnie od tego, czy jest to wyjazd do muzeum czy też dzień będzie pełen atrakcji na świeżym powietrzu – ubieranie warstwowe pozwala na ściąganie i dokładanie, w odpowiednim czasie, kolejnych elementów odzieży. Dzięki temu dziecko nie zgrzeje się i jednocześnie będzie zabezpieczone przed zimnem kiedy trzeba.

Dobrym pomysłem jest, by dziecko nałożyło sportowe spodnie,  T-shirt, bluzę, a na to kurtkę stosowną do pory roku. Np. jesienią sprawdzi się przejściowa kurtka z kapturem w kolorze moro. Kaptur zabezpieczy przed ewentualnymi opadami, a wstawka w intensywnym odcieniu wyróżni dziecko z tłumu Na wielogodzinne zwiedzanie przydadzą się komfortowe, wyższe buty dziecięce, które w razie draki – nie przemokną. Sportowy styl stylizacji jest najwygodniejszy!

jak ubrać dziecko na wycieczkę szkolną
Wygodna bluza dla dziewczynki. Denley Kids
Wycieczki kilkudniowe.

Tu już sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Wysyłając dziecko na wycieczkę, oprócz zabezpieczenia odzieży, trzeba pomyśleć o funkcjonalnej torbie i akcesoriach. Dobrze sprawdzają się małe walizeczki na kółkach, z którymi radzą sobie nawet najmłodsi uczniowie. Oczywiście w ekwipunku szkolnego turysty nie może zabraknąć kilku par spodni, do tego są potrzebne koszulki na zmianę, bluzy i swetry, a także dodatkowa para butów. Trzeba pamiętać też o bieliźnie, piżamie i kapciach.

Organizując zapas ubrań na wycieczkę – warto przede wszystkim kierować się wygodą i praktycznością.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2018
pixel