Jak ubrać dziecko do samochodu latem?

2020-07-06
Jak ubrać dziecko do samochodu latem?

Wakacje sprzyjają przemieszczaniu się i rozmaitym wyjazdom z dziećmi. Czy to na dłuższy urlop czy też na weekend, a nawet na jednodniowe wycieczki. W czasie takich letnich, rodzinnych eskapad, należy pamiętać o potrzebach najmłodszych. Dziś skupiamy się na kwestii tego, jak ubrać dziecko do samochodu latem?

Niezależnie od stylizacji, pamiętamy o jednej, najważniejszej zasadzie, która jest sprawą życia i śmierci! Nigdy, a przede wszystkim w czasie upałów – nie pozostawiamy dzieci samych w samochodzie! Nawet na chwilę! Takie nierozsądne zachowanie rodziców czy opiekunów – może doprowadzić do tragedii.

Jak ubrać dziecko do samochodu latem?

Oczywiście zależy to od wieku dziecka (niemowlę, starszak), przewidywanego czasu trwania podróży (krótka, długa), a także od tego, czy w samochodzie jest klimatyzacja?

jak ubrać dziecko do samochodu latem
Wygodny T-shirt dziecięcy z bawełny „oddycha” i zapewnia dziecku najwyższy komfort podróżowania. Denley.pl

Zakładamy, że współcześnie, większość aut jest klimatyzowana. Rodzice często zastanawiają się często, czy stosować klimatyzację podróżując z dziećmi czy też odpowiedniejszym rozwiązaniem jest uchylone okno? Tutaj zdecydowanie lepsza jest jednak klimatyzacja (czysta i serwisowana regularnie!), gdyż można ustawić odpowiednią temperaturę i cieszyć się komfortem jazdy, nie ryzykując przewiania.

Dziecięce organizmy nie radzą sobie z wysokimi temperaturami, dlatego klimatyzacja w samochodzie to świetne rozwiązanie. Jest bezpieczna, a w samochodzie wystarczy zadbać o właściwą temperaturę i o odpowiednie ubrania dla dzieci!

  • Zanim do auta wsiądzie dziecko – warto wcześniej uruchomić samochód i włączyć klimę. Chodzi o to, by nie wsiadać do rozgrzanego w upale auta, czyli o znaczną różnicę temperatur. Podobnie kończąc podróż – warto chłodzenie wyłączyć, aby doprowadzić do optymalnej temperatury, takiej, aby przy wysiadaniu z auta nie poczuć nadmiernego uderzenia gorąca. W każdą stronę – temperaturę wyrównujemy w granicach rozsądku.
  • Chłodny strumień powietrza zawsze kierujemy na sufit, podłogę – nigdy na dzieci!
  • Należy systematycznie kontrolować ciepłotę ciała dziecka poprzez sprawdzanie karku. Ciepły i suchy oznacza, że temperatura w pojeździe jest odpowiednia. Jeśli dziecko poci się, jest gorące – należy obniżyć temperaturę w samochodzie, a jeśli kark jest zimny – podkręcamy moc i okrywamy malucha.
  • Latem, gdy jest ciepło – ubieramy dzieci odpowiednio do pogody panującej na zewnątrz. Dziecięcy T-shirt i krótkie spodenki albo bawełniane legginsy sprawdzą się doskonale!
  • Gdy dziecko ucina sobie drzemkę, warto je okryć. To może być lekki kocyk, albo nawet przyjemna, dziecięca bluza.
  • W podróży, ale i na co dzień, stawiamy na tkaniny wygodne i funkcjonalne. Sprawdzą się dziecięce ubranka z bawełny, „oddychające” i zapewniające komfort.
  • W zanadrzu warto mieć ubranie na przebranie Różnie bywa!
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2020
pixel