Jak ubrać dziecko do sali zabaw?

2019-03-01
Jak ubrać dziecko do sali zabaw?

Dawniej dzieciaki miały do dyspozycji tylko zewnętrzne place zabaw i piaskownice. Dziś, w dużych miastach i niemal w każdym mniejszym – dostępne są rozmaite miejsca dziecięcych uciech. Wśród nich – sale zabaw. O tyle dobre, że możliwe do eksplorowania o każdej porze roku!

Sale zabaw dla dzieci gwarantują maluchom, jak i starszakom moc wrażeń! To najczęściej obiekty przeznaczone dla dzieci od pierwszego do dwunastego roku życia (o tym stanowi wewnętrzny regulamin). Atrakcje, z których można tam skorzystać mają na celu zapewnienie dobrej zabawy, sporej dawki ruchu niezbędnego w rozwoju, możliwość spożytkowania energii i integrację z innymi dziećmi.

jak ubrać dziecko do sali zabawTakie centra rozrywki dla najmłodszych zwykle podzielone są na strefy. Tutaj każde dziecko może bawić się w miejscu dostosowanym do wieku.

Maluszki najczęściej spędzają czas w basenach z kolorowymi piłeczkami, korzystają z mini zjeżdżalni i z dużych, miękkich elementów konstrukcji. Przeznaczone dla nich są bujaki, elektryczne samochodziki, zabawki o walorach edukacyjnych. Z kolei starsze dzieci biegają po labiryntach przygotowanych z dużych, bezpiecznych konstrukcji, przechodzą zaaranżowane tory przeszkód, zjeżdżają ze zjeżdżalni tubowych, skaczą na trampolinach.

Masa atrakcji sprawia, że nie ma tu miejsca na nudę! Rodziny przychodzą do sal zabaw indywidualnie, ale też spotykają się w ramach organizacji urodzin dla dzieci czy innych przyjęć okolicznościowych na cześć maluchów. Chodzenie w tego rodzaju miejsca wprost wpisuje się życie dzieci i rodziców. Zresztą dla mam i tatusiów też zorganizowana jest specjalna strefa, gdzie można wypić kawę obserwując bawiące się beztrosko pociechy.

To sprawia, że rodzice nie raz mogą stanąć przed dylematem i zastanawiać się – jak ubrać dziecko do sali zabaw? Nic prostszego! Trzeba pamiętać tylko o jednej zasadzie! Stawiamy na wygodę dziecka!

Jak ubrać dziecko do sali zabaw?

w co ubrać dziecko do sali zabawW każdej sali zabaw jest szatnia. Przed wejściem maluchy rozbierają się i pozostawiają tam okrycia wierzchnie (dziecięce kurtki, bluzy dla dzieci), a także obuwie!

Najczęściej dzieci wchodzą do sal zabaw w samych skarpetkach, ale nie jest im zimno w nóżki, bo biegają po wykładzinach. Problem może pojawić się wówczas, gdy dziecko musi skorzystać z toalety, a tam podłogi wyłożone są płytkami. Najczęściej przed wejściem do toalet są dostępne kapcie (niestety wielorazowego użytku), aby dziecko nie zmarzło w nóżki lub nie zmoczyło skarpet. Ale nie zawsze… Dlatego warto mieć w zanadrzu lekkie obuwie zmienne dla dziecka. Najlepiej trampki.

Jeśli chodzi o ubrania dla dzieci, to odradza się wszystkie te, które mogą sprawić dziecku jakikolwiek dyskomfort. Unika się ubrań z guziczkami i aplikacjami, które przy kontakcie z podłożem mogą wbijać/wgniatać się w ciało, a co z tym idzie – sprawiać ból. Lepiej nie zakładać maluchom sztywnych spodni jeansowych i eleganckich (dopasowanych do sylwetki, z paskami). Spódniczki i sukienki dla dziewczynek to też nie najlepszy pomysł. Będą się „majtać” i podwijać. Nawet jeśli w sali zabaw dzieci są w ramach przyjęcia urodzinowego, swojego lub kolegi albo koleżanki, to priorytetem musi być bezpieczeństwo i wygoda! Nie elegancja!

Przeczytaj też: „W co ubrać dziecko na urodziny?”

Bawełniany T-shirt dziecięcy. Jedyna słuszna opcja! Denley KidsWarto stawiać na ubrania w sportowym stylu. Z miękkich materiałów nie krępujących ruchów i absorbujących wilgoć. W salach zabaw odbywa się prawdziwa gonitwa! Dzieci po prostu szaleją i dobrze się bawią, a to oznacza, że się pocą, że potrzebują swobody. Idealnie sprawdzą się spodnie dresowe i legginsy, a do tego bawełniane, dziecięce koszulki z krótkim rękawem. Na T-shirt dziecięcy można włożyć bluzę, jednak tylko na sam początek harców, bo potem maluchy są bardzo rozgrzane.

Zastanawiając się jak ubrać dziecko do sali zabaw – nie ma sensu planować jakichś wyjątkowych i niebanalnych stylizacji. Tutaj liczy się maksymalny komfort!

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2019
pixel