Jak ubierać się w upały?

2020-06-16
Jak ubierać się w upały?

Wakacje są super, ale… jest gorąco. Nie wszyscy to lubią! Taką pogodę inaczej znosi się chillując gdzieś nad wodą, a inaczej w mieście. Ocieplenie klimatu sprawia, że rokrocznie dotykają nas coraz bardziej intensywne fale upałów i warto się na nie przygotować. Należy pamiętać o odpowiednim nawadnianiu organizmu, dbaniu o siebie podczas ekspozycji na słońce, dobrze jest wiedzieć też, jak ubierać się w upały, by przetrwać je bez szwanku!?

Jak ubierać się w upały?

  • Gdy temperatura oscyluje w granicach 30 stopni Celsjusza w cieniu lub – gdy jest jeszcze wyższa, a żar wprost leje się z nieba – jest po prostu gorąco W takich okolicznościach najlepiej sprawdzają się lekkie ubrania na lato, wykonane z przewiewnych tkanin i w jasnych, nierzadko pastelowych kolorach.
męski kapelusz na lato
Kapelusz męski na lato – Denley.pl

Dlaczego jasne kolory są dobre na lato?

Otóż odbijają one światło słoneczne i nie pochłaniają promieniowania. Oczywiście – nie znaczy to, że białe ubrania sprawią, że nie będzie nam gorąco, bo przecież nie mają one funkcji chłodzenia. Jednak w czasie upałów nosi się je znacznie przyjemniej niż ubrania czarne. Nawet jeśli jest to tylko kwestia podświadomości

  • Latem wybieramy ubrania luźne i zwiewne! Przy takiej aurze warto zbratać się z wiatrem, którego siła, choćby najbardziej delikatna w odbiorze – wpuści pod twój bawełniany T-shirt męski trochę powietrza. Przyległe ciuchy sprawią, że się zagotujesz
  • Plamy na koszulce i spodenkach są mało atrakcyjne. Spocony człowiek nie wygląda najlepiej, brzydko pachnie, jeszcze gorzej się czuje, a mokra skóra podatna jest na otarcia. Dlatego stawiamy na tkaniny wykonane z naturalnych włókien – jak cieńka bawełna, jedwab czy len, pozwalające ciału oddychać. Bawełniane T-shirty i szorty z bawełny znajdziecie w naszym sklepie online Denley.pl.
  • A jeśli już jesteśmy przy materiałach trzeba dodać, że tkaniny o grubych splotach wymieniamy na te o lżejszych. Od denimów na upał lepiej sprawdzą się chinosy.
  • Letnie obuwie – sandały, klapki, espadryle.
  • Pamiętamy o nakryciu głowy! Męski kapelusz na lato albo modna czapka z daszkiem to podstawa! Ochroni przed słońcem, zapewni twarzy trochę cienia.

Przeczytaj też: „Garnitur na lato – jaki wybrać?”

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2020
pixel