Jak szybko składać t-shirty, żeby się nie pogniotły?

2021-03-24
Jak szybko składać t-shirty, żeby się nie pogniotły?

Podstawą wiosennej i letniej garderoby zarówno kobiet, jak i mężczyzn są T-shirty i różnego typu koszulki bawełniane z krótkim rękawem. Są wygodne, praktyczne, przewiewne i pasują do wielu stylizacji, do jeansów, shortów, spodni dresowych, czy w przypadku kobiet także do spódniczek. Zastanawiasz się jak składać T-shirty żeby się nie pogniotły? Czy lepiej jest układać je na półkach w szafie, a może składać w rulon i układać w szufladzie? W jaki sposób składać koszulki tak, aby zaoszczędzić jak najwięcej miejsca? I jak je składać, aby uniknąć prasowania. Wszystkie odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Szybki sposób składania T-shirtów

Pamiętaj, że aby dobrze złożyć koszulkę, nie musisz wcale robić tego dokładnie i co do centymetra. Można to zrobić sprawnie i szybko. Na czym polega szybkie składanie koszulek? Przede wszystkim trzeba trochę potrenować i dojść do wprawy, ale jak już się tego nauczysz będziesz składać T-shirty w błyskawicznym tempie. Aby szybko złożyć koszulkę wystarczą trzy ruchy, chwyć T-shirt ręką w okolicach ramion i złóż na pół w pionie, przykładając rękawki koszulki do siebie. Wygładź materiał na całej długości, następnie zagnij rękawki tak, aby złożona koszulka przyjęła kształt prostokąta, a w następnym kroku złóż koszulkę na trzy razy tak, żeby zrobić z niej niewielką kosteczkę. Tak złożoną koszulkę możesz ułożyć na półce w szafie czy garderobie, albo w szufladzie.

Klasyczna metoda składania koszulek

W jaki sposób najczęściej składane są koszulki? Zarówno koszulki męskie, jak i koszulki damskie można sprawnie złożyć w klasyczny sposób. Nie wiesz jak? Chwyć koszulkę dwiema rękami w okolicach rękawków, a następnie przytrzymaj ją brodą przykładając do swojego ciała. Złóż rękawki do środka, zakładając przy tym niewielką część materiału wzdłuż koszulki, a następnie złóż ją w poziomie na trzy razy. Ten klasyczny sposób pozwoli Ci uzyskać T-shirt złożony dekoltem do góry, co pomoże także łatwiej rozpoznać złożone koszulki nie tylko po kolorze i rodzaju materiału, ale także po nadruku na froncie, jeśli takowy posiada.

Składanie koszulek po chińsku

Zapewne obiły Ci się o uszy informacje o chińskiej metodzie składania T-shirtów, która zajmuje podobno tylko trzy sekundy! Nie należy ona do najprostszych, ale jeśli ją poznasz, potrenujesz i się jej nauczysz, jesteś w stanie zaoszczędzić sporo czasu podczas składania ubrań. Wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło: składanie koszulek po chińsku, szybko znajdziesz mnóstwo filmików, które szczegółowo ukazują jak złożyć koszulkę w ten wyjątkowy sposób. Metoda ta opiera się na chwyceniu koszulki w dwóch strategicznych miejscach, a następnie sprawnemu uniesieniu jej, dzięki czemu koszulka w pewien sposób sama się składa. Metoda jest skuteczna, kiedy zrobisz to naprawdę szybko i pewnie. Musisz mieć pewną rękę i przede wszystkim chwycić materiał w odpowiednich miejscach. Na pewno warto tę metodą dobrze poznać i stosować, szczególnie jeśli masz dużo prania do złożenia.

Jak składać koszulki do szuflady?

Nie jesteś fanem układania koszulek w stosy w szafie, ani wieszania ich na wieszakach? Możesz także poukładać je w szufladzie, pamiętaj jednak aby był odpowiednio głęboka i szeroka. Jeśli przechowujesz T-shirty w szufladzie, warto zastanowić się nad składaniem ich w rulon. Metoda ta pozwala oszczędzić bardzo dużo miejsca, a ponadto sprawia także, że koszulki praktycznie w ogóle się nie gniotą, a więc nie trzeba ich prasować i można zaoszczędzić sporo czasu podczas ubierania się. Dzięki zastosowaniu tej metody w odpowiedni sposób, będziesz mógł także mieć na widoku wszystkie swoje T-shirty, gdyż będą w jednym miejscu, poskładane ściśle obok siebie, żadna nie zawieruszy Ci się i nie zgubi gdzieś w głębi szafy. Składanie koszulek w rulon doskonale sprawdzi się także podczas podróżowania. Układając koszulki w walizce składaj je w rulon i układaj blisko obok siebie. Sprawdź, czy ściśle przylegają do siebie, to najlepszy sposób na zaoszczędzenie miejsca w walizce, dzięki niemu zyskasz miejsce na inne ubrania.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2021
pixel