Jak suszyć swetry?

2019-09-03
Jak suszyć swetry?

Niezbędne w każdej męskiej szafie, praktyczne, hiper modne! Wraz z jesienią, która niesie ze sobą chłód – wracamy do ciepłych, wygodnych i stylowych swetrów! Niestety te są zwykle delikatne i podatne na rozciąganie, dlatego wymagają wyjątkowego traktowania, szczególnie jeśli idzie o… suszenie po praniu!

jak suszyć sweter
Sweter renomowanej marki Bolf, dostępny w sklepie Denley.pl

Jak suszyć swetry?

To pytanie zadaje sobie chyba każdy, kto wyciąga z pralki ciężki, nasączony wodą kawał tkaniny, z którym nie wiadomo co zrobić. No więc od czego zacząć? Otóż trzeba sweter odsączyć!

  • W tym celu przygotuj ręcznik, ale uwaga – taki, który nie puszcza farby, za to dobrze chłonie wodę. Jeśli położysz swój jasny sweterek męski na nowo zakupionym czerwonym ręczniku – to może się źle skończyć. Dla swetra Zatem – na płaskiej powierzchni, np. na stole, rozłóż czysty, suchy ręcznik o trwałym kolorze, a na nim równo ułóż mokry sweter. Następnie „taką kanapkę” zwiń w rulon, fragment po fragmencie wyciskając nadmiar wody.
  • Taki stosunkowo ciasny kokon dla swetra, pozostaw na nim przez kilka minut, następnie rozwiń.
  • Na kolejnym, suchym ręczniku, na płaskiej powierzchni (stół, suszarka, specjalna siatka, którą można rozłożyć nawet na podłodze) – rozłóż sweter dokładnie, na płasko – zwracając uwagę, by nie było zagnieceń, krzywizn, fałd, itd. Precyzyjna robota Nadaj mu kształt, bo od tego jak rozłożysz swój sweter będzie zależał jego wygląd po wyschnięciu.
  • Tak rozłożony sweter, podczas procesu suszenia, przełóż co najmniej raz na drugą stronę! Wymień też wówczas ręcznik na suchy!
  • Zastanawiając się jak suszyć swetry – unikaj jednego! Nie wystawiaj ich na bezpośrednie działanie słońca, bo mogą ulec przebarwieniom! Z kolei świeże powietrze jest jak najbardziej wskazane! Przyspieszy suszenie, sprawi, że sweter będzie pachnieć świeżością. Jeśli na zewnątrz panuje wilgoć, możesz wykorzystać patent z wiatrakiem, który „przedmucha” twój ulubiony męski sweter!
jak suszyć sweter
Denley.pl

Jak suszyć sweter w suszarce?

Podobnie jak wiatrak, inne sprzęty AGD też wesprą twoją opiekę nad swetrami Zwykłą suszarką do włosów możesz podsuszyć mokrą plamę miejscowo, a do kompleksowego suszenia używa się po prostu suszarek bębnowych. Jednak uwaga! Bezwzględnie stosuj się do instrukcji suszenia i zaleceń producenta swetra. Nie każdy sweter można w ten sposób suszyć! Grozi skurczeniem.

Jak jeszcze dbać o swetry?

  • Piorąc w pralce pamiętaj o tym, by zawsze stosować się do wskazówek producenta podanych na metce. Zasadniczą rolę spełniają tu: odpowiednia temperatura (najbezpieczniejsza – max. 30 stopni Celsjusza), program prania (do wełny, dzianin, prania ręcznego), wirowanie na wysokich obrotach, delikatny, dedykowany detergent.
  • Zmechacenia (kulki) usuwaj profesjonalną golarką do swetrów.
  • Przechowuj swetry na półkach, dawaj im oddychać.
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2019
pixel