Jak spakować się w krótką podróż służbową?

2017-02-24
Jak spakować się w krótką podróż służbową?

Zasada, że „mniej znaczy więcej” jest w tym przypadku wyjątkowo aktualna. Głównie dlatego, że w podróż biznesową najwygodniej jest wybierać się z jedną walizką i trzeba do niej spakować całą niezbędną odzież, a także akcesoria i kosmetyki.

Na początek zastanów się – z jakim bagażem chcesz podróżować? Czy będzie to torba z wieszakiem na garnitury, a może sportowa torba? Ja polecam Ci poręczną, klasyczną walizkę na kółkach – szczególnie, gdy własne ramię chcesz wykorzystać na noszenie torby z laptopem. Walizka ma sztywną ramę, dość łatwo się w nią spakować, jest w niej dużo miejsca, bez trudu można się z nią przemieszczać np. na lotnisku i świetnie zabezpiecza ubrania przed ewentualnymi uszkodzeniami.

Trzymaj się reguły, aby zabrać taką, która jest o rozmiar mniejszy niż Ci się wydaje, że będzie Ci potrzebna. Nagminnie pakujemy za dużo. Lepiej dokładnie przemyśleć co ze sobą zabrać i w czasie wyjazdu mieć ze sobą mniejszy balast, niż targać zbyt dużo rzeczy. Torba bagażowa o takim optymalnym rozmiarze ma jeszcze jedną zaletę – jeśli odpowiednio zagospodarujesz w niej całą przestrzeń, pozwoli to uniknąć przemieszczania się rzeczy, a co za tym idzie – zagnieceń.

Jak spakować się w podróż biznesową?

 • business, technology, internet and hotel concept - happy businessman packing things in suitcase in hotel room
  Jak spakować się w podróż służbową?

  Na spód walizki zapakuj spodnie i marynarki. Spodnie układaj tak, jak wiszą na wieszaku. Na płasko tyle, że w innej płaszczyźnie. Marynarki też układaj na płasko, rękawy krzyżuj. Koszule składaj w dokładnie taki sam sposób jak leżą one na sklepowych półkach. Nie przejmuj się, jeśli w 100% nie wyeliminujesz zagnieceń – nie będą one duże i szybko poradzisz sobie z nimi używając hotelowego żelazka.

 • Szczeliny wypełniaj krawatami, skarpetkami, itd.
 • Wybieraj skoordynowane zestawy – koszule plus spodnie. Zapakuj o jeden zestaw mniej niż sądzisz, że będą potrzebne. Postaw natomiast na monotematyczność i neutralne kolory ubrań, które w każdym układzie będą do siebie pasować.
 • Bielizna – zapakuj jedną parę bielizny i skarpet na każdy dzień podróży. Jeśli podczas wyjazdu służbowego czeka Cię wieczorne spotkanie biznesowe – powinieneś przewidzieć kolejny zestaw. Plus jeden dodatkowy w razie czego.
 • Podobnie z akcesoriami – spakuj się tak, by jeden pasek pasował do każdej pary spodni. To samo dotyczy krawatów – powinny współgrać z każdą koszulą i marynarką.
 • Weź ze sobą dodatkową parę butów – pozazawodowych. Jeśli zdecydujesz się na wieczorny spacer po mieście – możesz do nich założyć jedną z koszul – podwijając w niej rękawy. Dzięki temu osiągniesz casualowy efekt swojego looku. Obuwie trzymaj w plastikowym lub płóciennym woreczku.
 • Z pewnością przyda Ci się także kurtka husky! Bardzo funkcjonalna i idealna na podróż. Niezależnie jak ją złożysz – zagniecenia nie powstaną. Zajmuje też mało miejsca. Tego rodzaju okrycie wierzchnie pasuje do większości okoliczności. Zapewni Ci też komfort cieplny i dobry wygląd.
 • Tak jak w przypadku kurtki, wybierając ubrania na wyjazd – zwracaj uwagę na ich funkcjonalność. Wybieraj spodnie, które są odporne na zagniecenia.
 • Oczywiście do walizki musisz spakować też niezbędne kosmetyki i akcesoria, których używasz. A jeśli po pracy planujesz korzystać z hotelowego basenu – pamiętaj o kąpielówkach.

 

Pokaż więcej wpisów z Luty 2017
pixel