Jak składać swetry by zajmowały jak najmniej miejsca?

2022-01-24
Jak składać swetry by zajmowały jak najmniej miejsca?

Swetry to jedne z tych elementów garderoby, które zajmują najwięcej miejsca w szafie. Ich plusem jest jednak to, że są puszyste, ciepłe, nie wymagają prasowania, a zagniecenia im niestraszne, dlatego można je składać na bardzo różne sposoby, a i tak po wyjęciu z szafy będą wyglądać doskonale. Zastanawiasz się jak składać swetry w szafie, aby zaoszczędzić jak najwięcej miejsca? Jak składać swetry żeby się nie gniotły? Jak szybko składać ubrania, w tym swetry, aby nie tracić niepotrzebnie czasu? Przedstawimy najpopularniejsze metody składania ubrań, zapraszamy do lektury.

Jak składać swetry, by zaoszczędzić jak najwięcej miejsca?

Jeśli tutaj trafiłeś, to zapewne zastanawiasz się jak składać swetry żeby zajmowały mało miejsca. Możesz układać swetry w swojej garderobie na dwa a nawet na trzy sposoby. Oto one:

  1. UKŁADAJ SWETRY CIASNO ZŁOŻONE W KOSTKĘ NA PÓŁCE W SZAFIE
    To najbardziej popularny sposób, na pewno większość osób właśnie tak przechowuje swoje swetry w szafie. Jak złożyć sweter w równą i ciasną kostkę? Rozłóż sweter na gładkiej, prostej powierzchni, na przykład na czystej podłodze, na stole albo na gładko i płasko zasłanym łóżku. Połóż go tyłem do siebie. Następnie złóż najpierw rękawy swetra, a później jego dół w taki sposób, aby uzyskać równą kostkę. W ten sposób poskładane swetry układaj na sobie, możesz lekko dociskać powstałą wieżę w ubrań, za każdym razem, gdy dokładasz na górę kolejny egzemplarz ubrania. Jeśli półka w Twojej szafie jest szersza niż uzyskane przez składanie kostki ze swetrów, wówczas możesz kilka sztuk złożonych swetrów ułożyć w pionie z boku poprzednio powstałej wieży. W ten sposób na pewno zaoszczędzisz sporo miejsca.

  2. UKŁADAJ SWETRY ZWINIĘTE W RULON W SZULFADZIE W KOMODZIE
    Metoda na składanie odzieży w rulon jest powszechnie znana i wykorzystywana. Ale czy wpadłbyś na to, aby składać w ten sposób swetry? Jak składać swetry do szuflady? Podobnie, jak w poprzedniej metodzie, rozłóż sweter tyłem do siebie na poziomej, gładkiej i czystej powierzchni. Następnie załóż boki swetra wraz z rękawami w taki sposób, aby powstał niezbyt szeroki prostokąt. W kolejnym kroku po prostu zroluj ubranie w rulon. Staraj się zrobić to bardzo ciasno, aby jak najmniej powietrza pozostało wewnątrz zrulowanego swetra. Nie obawiaj się, włókna swetra są bezpieczne, na pewno nic im nie grozi przez takie składanie. Musisz natomiast zwrócić szczególną uwagę na to, w jaki sposób układasz rulony ze swetrów w szufladzie. Rób to bardzo ostrożnie, aby nie zahaczyć żadnych części swetra jeśli ma jakieś wystające nitki. Zwróć uwagę także na ostre kanty w szufladach.

  3. WIESZAJ SWETRY NA WIESZAKACH W SZAFIE LUB GARDEROBIE
    Wieszasz na wieszakach koszule, bluzki, sukienki żony, płaszcze i marynarki, ale nie wpadłbyś na to, aby powiesić na nich także sweterki? A to błąd, bo jest to doskonała metoda przechowywania swetrów. Najlepiej jest wybierać do nich szerokie, drewniane wieszaczki. Pamiętaj, że powieszone ubrania zawsze będą wyglądać najlepiej i najdłużej zachowają swoją jakość. Sprawdź jakie swetry męskie oraz stworzone do wieszania na wieszakach delikatne swetry rozpinane damskie są w ofercie sklepu internetowego Denley.pl. Zapraszamy na zakupy.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2022
pixel