Jak się ubrać na koncert jazzowy?

2020-02-28
Jak się ubrać na koncert jazzowy?

Jazz to charakterystyczny, wyjątkowy i popularny styl muzyczny w Ameryce. Jednak swoich zwolenników ma na całym świecie! Również w Polsce! Nic dziwnego! To mistrzowskie połączenie gatunków o dużych możliwościach interpretacyjnych i aranżacyjnych zapada w ucho i w pamięć! Tutaj niepowtarzalna muzyka ma swoją energię i blask! A w jazzowej kulturze nie brakuje też akcentu modowego! Tym bardziej warto wiedzieć – jak się ubrać na koncert jazzowy!?

jak się ubrać na koncert jazzowyZadymiony klub, szklanka whisky, czas spędzony przy dźwiękach fortepianu, trąbki i saksofonu… To naprawdę niepowtarzalny klimat. Moda jazzowa nie jest od niego oderwana. Jazz narodził się w XIX wieku, a przedstawiciele tego muzycznego nurtu od początku kreowali specyficzny styl i estetykę. Czarowali publikę dźwiękami i wyglądem! Stąd kultowe czarne golfy, marynarki z dużymi klapami, rozpięte koszule i fedory. Do tego krata, elementy vintage, a także garnitury i eklektyczne marynarki.

Jazzmani, indywidualiści o wielkiej sławie nierzadko stawiali na splendor w stylizacjach i choć na przestrzeni lat – na scenach przewijały się i szerokie spodnie męskie, jaskrawe koszule, okazałe futra i złote łańcuchy uzupełniające outfity, to tylko niektóre elementy garderoby przetrwały próbę czasu. Te najbardziej klasyczne! Między innymi są to gładkie białe T-shirty, dopasowane jeansy, luźne swetry, ale również niesamowicie eleganckie garnitury. A jeśli chodzi o akcesoria to oczywiście ciemne okulary, szelki do spodni, a nawet – czapki z daszkami vintage!

Jak się ubrać na koncert jazzowy?

jak się ubrać na koncert jazzowy
Marynarka w kratę na biały T-shirt to świetny wybór! Denley.pl

Jazz to ten rodzaj muzyki, który chłonie się całym sobą. Dlatego tak ważny jest tu klimat, gdzie elementy składają się na jedną całość, a wszystko razem pozwala słuchaczom na doświadczanie kompletne. Wybierając się na koncert jazzowy warto jest zatem postawić na ubrania wpisujące się w nurt i oczywiście – dopasowane do okoliczności.

Na pewno sprawdzi się odzież w ciemnym, neutralnym kolorze. Ale zapomnij o sportowym sznycie. Tutaj lepiej ukierunkować się na nonszalancką elegancję! Spodnie powinny być raczej dopasowane i możliwie wysokie w talii. To mogą być czarne denimy, ale też spodnie z miękkiej tkaniny – np. w kratkę, prążkowane. Do tego, jako mocny akcent – biały podkoszulek lub koszula męska, której kilka guzików można swobodnie rozpiąć. Na wierzch świetnie wyglądać będzie marynarka, albo stylowa kamizelka.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2020
pixel