Jak się ubrać do klubu?

2019-01-30
Jak się ubrać do klubu?

Jeśli nie wiesz jak się ubrać do klubu – zacznij od określenia panującego tam dress codu. Pomoże ci w tym ocena wielkości klubu i jego stylu. Inaczej ubierzesz się przecież do baru sportowego, a inaczej do luksusowego klubu nocnego, w którym w poszczególnych salach można bawić się w rytm różnych gatunków muzycznych. O to – jaki kod ubioru i klimat panuje w danym lokalu – możesz zapytać znajomego, który już tam był. Albo jeszcze prościej – przejrzyj fotki z imprez w danym klubie w mediach społecznościowych, a na pewno szybko zorientujesz się co i jak!

Jak się ubrać do klubu?

jak ubrać się do klubu
Do eleganckiego klubu załóż spodnie wizytowe. Denley.pl

To już wiadomo – dopasuj swoją stylizację do estetyki klubu. Stylowy, pół-formalny wygląd to zawsze najbezpieczniejsza opcja (chyba, że wybierasz się do klubu z selekcją). Pamiętaj, że wieczorne wypady mają w sobie pewien splendor, dlatego zrezygnuj z ubrań całkowicie luzackich i jaskrawych. Nawet, gdy idziesz do pubu na piwo – wybieraj gładkie T-shirty, koszule i marynarki w spokojnej tonacji, bliskie ciału, podkreślające sylwetkę.

Uniwersalny model koszuli, która jest elegancka i pasuje do różnego rodzaju spodni – np. do jeansów lub chinosów, to oczywiście koszula Oxford! Biała, elegancka – świetnie sprawdzi się w czasie ekskluzywnej imprezy nocnej. Fajnie wyglądają też czarne i grafitowe modele. Gdy okoliczności są mniej swobodne – alternatywą może być męska koszula jeansowa. Również spodnie jeansowe tutaj pasują. Do bardzo eleganckich klubów lepiej natomiast włożyć spodnie wizytowe, a do lokali „gdzieś pomiędzy” – postaw na chino!

Kluby z selekcją.

Tutaj właściwie sprawa jest prosta. W lokalach alternatywnych, z konkretnym gatunkiem muzyki jak raggae czy Hip Hop – narzucony styl jest oczywisty. W lokalach komercyjnych, najprościej rzecz ujmując – w dyskotekach, nie przejdą ciuchy sportowe i ubrania casualowe. Szczególną uwagę selekcjonerzy zwracają na obuwie i górne elementy stylizacji. Nie sprawdzą więc trampki i bluzy.

Podsumowanie:

  • Zawsze sprawdzaj – jaki dress code obowiązuje w danym klubie?
  • Biała koszula jest niezawodna, jeśli wybierasz się w eleganckie miejsce. Do lokalu o swobodnym charakterze – możesz ubrać koszulę jeansową.
  • Do klubu nosi się trzy rodzaje spodni: jeansy, chinosy, wizytowe. Wybierz w zależności od kodu ubioru.
  • Postaw znak równości pomiędzy stylowym miejscem a eleganckim obuwiem. Trampki tylko do pubu.
  • W dodatkach zachowaj zasadę minimalizmu. To doda ci klasy.
  • Nie zapomnij dostosować ubioru do pory roku.
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2019
pixel